Dışı kıtır kıtır sıcak, içi soğuk krema dolu dondurma kızartmasını denemek için sabırsızlanıyor olmalısınız. Farklı tatlara açık olanların bu tadı deneyeceklerine eminiz. Daha önce hiç tadına bakmadıysanız mutlaka denemeniz gerekiyor, her yerde satılan bir tatlı olmadığı için evinizde basitce hazırlamanızda uygun olacaktır.

MALZEMELER

950 gr donduma
1 adet hazır kek ( 1 kg)
1 bardak un
1 yumurta
1 bardak soğuk su
sıvı yağ

HAZIRLANIŞI

Dondurmadan 6 adet top yapın. Bir tepsinin üzerine koyun. Dondurucuda en az 1 saat beklesin. Bütün keki 2 cm'lik dilimlere bölün. 2 adet kek dilimini alın, yan yana streç filmin üstüne dizin, oklavayla düzleştirin, birleşmesini sağlayın. Dondurucudan aldığınız dondurma topunu kekin ortasına yerleştirin, streç filmle kek dilimini sarın, tenis topu şekli verin. Tekrar hazırladığınız topları dondurucuda 1 saat bekletin.

Un ve yumurtayı çırpın. Suyu yavaş yavaş ekleyin bulamaç durumuna gelsin. Derin kızartma tenceresinde sıvı yağı iyice kızdırın. Dondurduğunuz topları streçten alın. Hazırladığınız unlu karışıma bulayın. Dikkatli bir şekilde yağa atın, 15 saniye sonra hemen çıkartın. Uzun süre kalırsa dondurma erir. Çilek ya da dilediğiniz meyveyle servis edebilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı doğru kaydırın.