Bill Gates, Koronavirüs Aşısı İçin Çıkış Tarihi Verdi

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, kendisi ve Kovid-19 ile alakalı komplo teorilerini reddederken Koronavirüs aşısı için de tarih verdi.

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı İçin Çıkış Tarihi Verdi

Microsoft’un kurucusu ABD’li milyarder Bill Gates, Koronavirüs’ü kendinin yaydığı iddialarına cevap verdi ve 2021 yılında 3 ya da 4 adet aşının tescilleneceğini açıkladı. Alman gazetesi Bild’e konuşan, koronavirüs aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlar nedeniyle kendisi hakkında üretilen komplo teorilerini reddetti.

İDDİALARI REDDETTİ

Ünlü milyarder teorilere ilişkin, “Küresel bir salgına karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulunduğum için beni bundan sorumlu tutan insanların olması çok ironik.” ifadelerine yer verdi.

KORONAVİRÜS AŞISI 2021’DE

Aşı çalışmaları hakkında da değerlendirmeler yapan Gates, biraz da şans yardımıyla 2021’in ilk çeyreğinde 3 ya da 4 adet koronavirüs aşısının tescil edilmesini beklediğini açıkladı.

Bill ve Melinda Gates Vakfı ile eşi ile birlikte aşı çalışmalarına destek veren Gates, aşı geliştirilene kadar birçok ülkede bahar aylarındaki gibi yüksek sayıda ölümlerin olabileceği konusunda uyarıda bulunarak, “7 milyar insanın aşılanması için 14 milyar doz aşı üretilmesi gerekiyor. Böyle bir şey bugüne kadar hiç yapılmadı.” dedi.

“BU İŞ SONLANMALI”

Ayrıca Gates, bunun yeni strateji gerektiren acil bir durum olduğunu da belirterek, gelişmekte olan ülkelerde de aşının finansının ve dağıtımının desteklenmesi gerektiğini ve bu işin küresel olarak sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR