'Zor Durumlardan Çıkabilecek Gücümüz Var'

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

'Zor Durumlardan Çıkabilecek Gücümüz Var'

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Ankaragücü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

Ancak bir türlü rakip yarı alanda etkili oynayamadık. Buna rağmen bireysel zorlama ve beceriyle iki pozisyona girdik. Devre arasında oyunu hem defansif hem ofansif tanımladıktan sonra ikinci yarının ilk bölümünde kırmızı kart görmek, tüm planları alt üst ediyor. Orada (topa elle müdahale eden) Mustafa Akbaş, refleksle mi, arkasına giden oyuncunun gol atacağını düşünerek mi böyle bir hareket yaptı bilmiyorum ama takım adına çok büyük hata oldu.
Onun gol olmasını yeğlerdim ve bu maçın 11’e 11 tamamlanmasını isterdim. Gol yediğimiz ana kadar 10 kişi, 11 kişi oynadığımızdan daha iştahlıydık. Dakikalar ilerledikçe, sonlandıramadığımız her top kalemize atak girişimi gol oldu. Golden sonra daha da riskler almaya başladık.

Bulunduğumuz sıralama, konum hiç önemli değil. Ben takım kalitesine ve camianın gücüne bakıyorum. Buradan çıkabilecek gücümüz var. Kaybederken de bunu söyleyebilirim. İlk yarıdakinin üstünde puan toplayacağız diye düşünüyorum. Bu kalitede bir takımım var. Burada camiamızın oyuncularıma destek olması gerekir.

Bugün stada gelenler daha çok üzülüyor takımın durumuna ama ne olursa olsun 10 kişi verilen mücadeleyi desteklemelerini isterim. Pazartesi gününden itibaren Galatasaray maçına hazırlanacağız. Bu takımın oyunu da düzelecek. Oyun düzelince doğal olarak skorlar da düzelecek. Bunu düşünüyorum ve ümit ediyorum. Deneyimim de bunu söylüyor. Kazanacağımız bir maçtan sonrada artık yukarılara bakmamız gerektiğini biliyorum.

Oyuncularıma bunu aşılıyorum. Oyuncularımın bu anlamda yüksek beklentisi, onlara bu tepkileri verdiriyor diye düşünüyorum. Çünkü uzun zaman önce bir galibiyet almışız. Bunların hepsiyle başa çıkacak gücümüz var. Başa çıkmak zorundayız.” İfadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz