Mustafa Cengiz: Türkiye Futbol Federasyonu, Hepimizin Federasyonu

Süper Lig’in 21. Haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup eden Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz: Türkiye Futbol Federasyonu, Hepimizin Federasyonu

Süper Lig’in 21. Haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup eden Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

“Türkiye Futbol Federasyonu, hepimizin federasyonu. Biz onu yok ederek, bir yere varamayız. Biz Galatasaray olarak kuralların uygulanmasında soru sorduk. Dedik ki, ‘Siz hangi maddeye göre bir takımımıza limit artırımı verdiniz?’, biz bunu sorduk. Dört maddenin hiçbirine uymuyor. Hala daha yanıt alamadık. Biz kibarca soru soruyor, merak ediyoruz. Bundan daha basit bir soru yok” ifadelerini kullandı.

“Herkesin yaralı olduğu yerde genel bir konsensüsten bahsetmek zordur ama aklı selim, hoşgörü ve sporun kardeşlik için yapılmasıyla birliğin tesis edileceğine inanıyorum. 18 şampiyon çıkmaz, 1 şampiyon çıkar. Bugün 7 takım potada, müthiş bir mücadele var. Bundan keyif almamız gerekir. Yeter ki eşit ve adil bir yarış olsun. Sadece kendimiz için değil herkes için adalet istemeliyiz”

“Kayyum tehlikesi yok. Yüzyıllık tarih içerisinde ben ilk defa duydum. Kayyuma neden gidersiniz? Mali ve idari açıdan iflas edersiniz ve kayyum istersiniz. Genelde de mahkemeler bunu otomatik atar fakat ben ilk defa bir kulüpten seçime gitmek için kayyum atanmasını istediğini görüyorum. Ben buna çok üzülüyorum. Böyle bir talep Galatasaray’ı sadece kaosa götürür. Ben buna cevap verirken bile kelimeleri seçemiyorum. Böyle bir talepten utanıyorum. İfadelerimizden, aksanımızdan hoşlanmayabilirsiniz ama kayyum talep etmek hele de mali ve idari açıdan başarılardan sonra bunu istemeyi ben iyi niyetle açıklayamam”

“Hocamızın da geçen yıl ifade ettiği gibi, son 90 dakika bitmeden mücadele bitmez. Galatasaray bu mücadelenin her zaman merkezindedir ama bütün takımlara da saygı duyuyorum. Hak edenin kazanmasını, hak edenin de Galatasaray olmasını diliyorum. Bu kadar diyebilirim”

“Ben her yerde her zaman varım. Diğer başkanları ikna etsinler. Televizyona çok çıkmayı seviyor neredeyse bazı başkanlar haber bültenlerini sunacak, elinizden ekmek gidebilir. Dikkatli olun”

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri