La Liga (İspanya 1. Futbol Ligi) yönetiminin her sezon bir lig karşılaşmasının ABD’de oynanması konusunda bir medya kuruluşu ile 15 yıllık anlaşma yapması sonrası İspanya Futbolcular Birliği bu duruma tepki göstermişti. Birlik, La Liga’da mücadele eden takım kaptanlarına dağıtılmak üzere, La Liga yönetiminden kapsamlı bir talep etti.

La Liga yönetimi, Girona ile Barcelona arasında 27 Ocak'ta oynanacak karşılaşmanın, ABD’de yapılmasını istiyor. İspanya Futbolcular Birliği ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, son söz hakkının kendilerinde olduğunu ifade etti.

Futbolcuların, kendilerinin haberi olmadan yapılan bu anlaşmaya hala tepki gösterdiğini belirten birlik, bununla beraber son karar verilmeden önce, ligde yer alan tüm takım kaptanlarına dağıtılmak üzere kapsamlı bir rapor istedi.

Barcelona cephesinden henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, Girona yönetimi ise maçın ABD’de oynanması fikrine olumlu yaklaşıyor. La Liga yönetimi, karşılaşma için kombine bileti olan taraftarların seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacağına söz vermişti.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.