İzmir Milletvekili Alpay Özalan'dan VAR Açıklaması

Eski Milli oyuncu İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Beşiktaş ve Fenerbahçe takımlarının VAR kayıtlarının yayınlanması için çağrı yapmasıyla alakalı "Burada belirleyici olan TFF olacaktır" dedi.

İzmir Milletvekili Alpay Özalan'dan VAR Açıklaması

İzmir Milletvekili Alpay Özalan'dan VAR Açıklaması

AK Parti İzmir Milletvekili eski milli oyuncu Alpay Özalan, Kırıkkale'de AK Parti İl Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Burada açıklama yapan, eski milli AK Parti altında Türkiye'nin sağlık, ulaşım ve eğitimde olduğu gibi sporda da çağ atladığını aktardı. Özalan, "Önümüzde Tokyo Olimpiyatları var, buraya oyuncularımızı iyi hazırlamak, bu biliyorsunuz antrenörlerin görevi; ancak daha büyük sorumluluk bizlere düşüyor. Onların başarılı olması için önemli zeminler hazırlıyoruz, inşallah hak ettiğimiz yere geleceğiz. 1990'lı yıllarda başarı vardı; ama bu kadar mükemmel stadyumlar ve tesisleşme yoktu. AK Parti iktidarından sonra 2002 yılından sonra hem tesisleşme ve statlarda çağ atladık. Her anlamda olduğu gibi ulaşımda olduğu gibi sağlıkta olduğu gibi çok büyük atılımlar gerçekleştirdik. Devletimize ve AK Parti'ye bizim teşekkürümüz başarı ile olacaktır. Bu başarıyı zaman zaman yaptık, zaman zaman ise başarılı olamadık. Bundan sonra çok daha başarılı olmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

“Bu tür polemikler her zaman olacak”

Alpay Özalan, Beşiktaş ve Fenerbahçe takımlarının VAR kayıtlarının herkesin görüşüne açılması ile ilgili olan çağrılar hakkında, "Bizler bu tür polemiklerin dışında tutmaya çalışıyoruz kendimizi bir siyasetçi olarak. Bu tür polemikler her zaman olacak. Her iki tarafın da kendilerine göre haklı payları muhakkak var. Ama belki de futbolun güzelliği burada, böyle rekabet, böyle çekişmeleri futbolun da bir rengi olarak görüyorum. Tabii burada belirleyici olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olacaktır, futbolun başı olarak. Bu tür polemikler futbolun rengidir. Benim burada yorum yapmam uygun olmaz; ama TFF'nin vereceği karara herkesin uyması gerektiği zorunluluğu vardır. Her şeyin futbolumuzun hayrına olmasını temenni ediyorum" dedi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR