Piyade Asker Ne Demek?

Askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından vatani görevini yerine getirecek vatandaşlar, ‘Piyade Eğitim Tugayı’ anlamını merak etmeye başladılar. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan askerlik yerleri hakkında ‘Piyade asker’ sorgusu da yapılmaya başlandı. Piyade asker ne demek?

22.01.2021-12:07 - (Son Güncelleme: 22.01.2021-12:07)Piyade Asker Ne Demek?

Her sene milyonlarca genci ilgilendiren askerlik sonuçlarının bu yıl da açıklanması üzerine askerlik hakkında araştırmalar başladı. Askerlik yerlerinin açıklanmasıyla beraber bu sonuçları E-Devlet sistemi üzerinden öğrenen bireyler, ‘Piyade asker’ ve ‘Piyade Eğitim Tugayı’ konusunda da araştırmalarına hız verdi. Peki piyade ne demek? Piyade asker ne anlama gelmektedir?

PİYADE NE DEMEK?

Piyade, kara ordusunda temel muharip sınıfında yer alır. Muharebe şartlarında en ön sınıfta bulunmnakla beraber, gerektiğinde düşman ile göğüs göğse çarpışan askerlerden meydana gelmektedir.

Piyadeler genel anlamda timden tabura kadar müstakil kuruluş içerisinde görevlerini yürütmektedirler. TSK’da piyade sınıfı askerler yakalarında bulunan yeşil zemin üzerine çapraz tüfekten ayırt edilebilir ve temel silahları da piyade tüfeğidir.

PİYADE EĞİTİM TUGAYI NE DEMEK?

Peki piyade eğitim tugayı nedir? Piyade Eğitim Tugayı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) bağlı piyade sınıfı askeri birlikten oluşuyor. Piyade sınıfı, acemi erlere temel askerlik eğitiminin verildiği bir tugay olarak bilinmektedir.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR