TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran 'Yaşamdan Hikayeler' programının bayram özel bölümüne Türk sinemasının usta ismi Muhterem Nur konuk oldu. Sevilen sanatçı Muhterem Nur, acılarla dolu yaşamıyla ilgili önemli itiraflarda bulundu.

"OYUN OYNARKEN TECAVÜZE UĞRADIM''

Dünyaya gelir gelmez cami avlusunda ölüme terk edilen Türk sinemasının usta oyuncusu Muhterem Nur, 12 yaşında oyun oynarken tecavüze uğradığını itiraf ederek; ''Küçük çocuklar, annemin arkadaşının çocukları hep beraber oynuyorduk. Orada inşaat vardı. İnşaatın duvarına başımı dayamıştım. Gözümü açtığım zaman çok uzun boylu birisini gördüm. Ben bağırınca bir tokat attı, kendimi kaybettim. Bana tecavüz etti.'' açıklamasını yaptı. Sevilen santçı Muhterem Nur, teyzesinin evinde de eniştesinin tacizine uğradığını belirtti.

"DETAYLARINI İLK KEZ ANLATTI"

Türk sinemasının usta sanatçısı Muhterem Nur’a ilk başrolünü '3 Arkadaş' filminde ünlü yönetmen Memduh Ün vermişti. O dönem evli olan Memduh Ün ile 9 yıl beraber olan oyuncu Muhterem Nur, ilişkilerinin detaylarını ilk kez açıkladı. "Benim için utanç verici geçmişim var" diye söze başlayan usta sanatçı Muhterem Nur, ünlü yönetmen Memduh Ün’ün kendisini tehdit ettiğini ifade ederek, '' 'Ayrılacağım' dediğim zaman 'Şöhretini bitiririm' sözleriyle beni tehdit ediyordu. Kıskandığı zaman sinirlenip saçlarımı dibinden kesiyordu.'' ifadelerini kullandı.