Soğan Suyu Saçı Uzatır mı ?

Uzun ve sağlıklı saçlar her kadının hayalidir. Herkes bu hayaline kavuşabilmek farklı yöntemlere yönelir. Bu yöntemlerden biri son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz soğan suyu.

Soğan Suyu Saçı Uzatır mı ?

Soğan Suyu Saçı Uzatır mı ?

Soğan suyu ile saç uzatma yöntemi, yeni yeni popüler olmaya başlasa da aslında çok uzun yıllardır kullanılan bir yöntem. Bu besinin suyu ise saçların hızlı uzamasına yardım ediyor. 2002'de yapılan bir araştırma, saçta ya da vücudun herhangi bir bölgesinde 'saç kıran' olan yere soğan suyu sürüldüğünde, sorunlu bölgede kıl çıktığını ortaya koymuştu.

Yapılan bir başka araştırmaya göre de soğan suyu, içerdiği antibakteriyel özellikleri sayesinde saçların beyazlamasını önlüyor ve saç tellerini kalınlaştırıp, kalitesini artırıyor.

SOĞAN SUYU SAÇA NASIL UYGULANIR?

Soğan suyu ile saç uzatmanın birkaç ayrı yöntemi bulunuyor.

1. yöntem: 2 adet soğanı blender ya da katı meyve sıkacağından geçirin. Elde ettiğiniz suyu saç derinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

2. yöntem: 1 litre suyu kaynatın. Su kaynamaya başlayınca 3 adet doğranmış soğanı ilave edin ve 10 dakika daha kaynatın. Suyu soğumaya bırakın. Saçlarınızı yıkayın ve soğan suyu ile durulayın.

Eğer rahatsız olmazsanız saçlarınızı ertesi güne kadar yıkmanıza gerek yok. Soğan kokacağını düşünürseniz suyu saçlarınıza sürün ve 2 saat bekledikten sonra yıkayın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR