İstanbul'da İETT Otobüs Kuyruğu Dışarıya Taştı: Vatandaş Çileden Çıktı

İstanbul şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluştur. istanbullular çileden çıkartan kuyruk havadan görüntülendi.

21.09.2021-18:03 - (Son Güncelleme: 21.09.2021-18:03)İstanbul'da İETT Otobüs Kuyruğu Dışarıya Taştı: Vatandaş Çileden Çıktı

İstanbulluların ulaşımda çilesi bitmiyor. İstanbul Şirinevler'de metro duraklarında sefer yapılamaması nedeniyle metrelerce otobüs kuyruğu oluştu.

METRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattında geçen yıl eylül ayında başlatılan metro entegre çalışmaları dolayısıyla seferler Yenikapı ve Ataköy- Şirinevler durakları arasında yapılıyor. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz olarak taşınıyor. Ataköy-Şirinevler durağında yolculuğu sonlanan vatandaşlar Şirinevler otobüs durağından kaldırılan ücretsiz otobüslerle Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi ve Atatürk Havalimanı durağına ulaşıyor. Yolcu sayısının fazlalığı ise Şirinevler Meydanı ve ara sokaklarına kadar uzanan metrelerce kuyruk oluşmasına yol açıyor.

SEFER SAYISI YETERSİZ

Şirinevler'de kuyrukta mikrofon uzatılan vatandaşlardan Bahadır Bilal Demirci, sefer sayısının yetersizliğinden yakınırken ''Hem eskiden metromuz vardı, o çok fazla insan alabiliyordu kapasitesi vardı. Otobüslerin kapasitesi yok ki, çok sefer olsa ne olur kapasite olmadıktan sonra. Zaten tıkış tıkış gidiyoruz, burası bir işkence, içerisi daha beter bir işkence oluyor zaten'' ifadelerini kullandı.

TRAFİK OLMASA 7 DAKİKADA GİDİYORUZ

Başka bir kadın yolcu ise ''Metro kapandıktan sonra böyle oluyor, zaman zaman daha çok oluyor. Sağmalcılar'dan gelip, Atatürk Havalimanı'na gidiyorum. Dünya Ticaret Merkezi çalışanları, gümrük çalışanları, havalimanı çalışanları hep buradan gidiyor. Şu anda benim işe yetişmem gerekiyor ama bekliyorum. Trafik olmasa 7 dakika gidiyorum buradan. Ama trafik olduğu için bekliyoruz maalesef, işe de geç kalıyoruz'' diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal