Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Trump'tan Polislere Zayıf Davranmayın Emri

ABD Başkanı Donald Trump'ın, valileri, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölmesinden sonra protestolardaki şiddet eylemlerinde "zayıf davranmakla" suçladığını ifade etti.

Trump'tan Polislere Zayıf Davranmayın Emri

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölmesinden sonra salıdan bu yana devam eden gösteriler ve yaşanan şiddet olaylarına ilişkin eyalet valileri ile telekonferans görüşmesinde bulundu.

Amerikan basınının görüşmenin ses kayıtlarına dayandırdığı haberlere göre, Trump valileri "zayıf davranmakla" suçlayarak, "Olaylarda baskın taraf siz olmalısınız, olmuyorsanız da vaktinizi boşa harcıyorsunuz demektir." sözlerini kullandı.

Göstericiler konusunda valilerin çok daha sert adımlar atması gerektiğinin işaret eden Trump, "Bunlar bir hareket, şimdi olanları durdurmazsanız daha da kötü yerlere gider." yorumu yaptı.

Trump konuşmasında, "İnsanları tutuklamalısınız, hareketlerini takip etmelisiniz, 10 yıl hapse atmalısınız. Böyle yaparsanız, bu tarz bir durumu bir daha yaşamazsınız." sözlerine yer verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR