Rasulayn'da,Teröristlerin Kazdığı Tünel Türkiye Sınırına Çıkıyor!

Barış Pınarı Harekatı'nda, YPG/PKK'dan kurtarılan Rasulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünel ortaya çıktı.

Rasulayn'da Teröristlerin Kazdığı Tünel Türkiye Sınırına Çıkıyor!

 

Barış Pınarı Harekatı'nda YPG/PKK'dan kurtarılan Rasulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünel ortaya çıktı.

Rasulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünelin Türkiye sınırına açıldığı görüntülendi. Rasulayn merkezini saran tünelin girişi, bir depo içerisinde bulunuyor.
Merdivenlerle yerin yaklaşık 13 metre altına inilen tünel, 3 metre yüksekliğe ve 2,5 metre genişliğe sahip. Rasulayn ilçe merkezinden giriş yapıldığında Türkiye sınırına kadar ilerleyen tünelin yapısı, örümcek ağına benziyor.

Tünel, ilçenin farklı yerlerine dağılan kilometrelerce uzunluğundaki kollarıyla birçok girişe sahip. Tünelin yapımının devam ettiği, her 10 metrede bir havalandırma, dinlenme alanları içerdiği açığa çıktı.

YPG/PKK, uzun süredir Münbiç, Aynularab (Kobani), Tel Abyad, Rasulayn, Sırrin, Kamışlı ve Malikiyye'de Türkiye'nin olası askeri harekatlarına karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla tünel kazıyordu.

 YPG/PKK'nın örgütün Münbiç ve Aynularab ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018'de ve 15 Nisan 2019'da da görüntülemişti.

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in YPG/PKK'dan temizlenmesinin ardından ilçede örgütün çok sayıda uzun tünel kazdığı ortaya çıkarılmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR