Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın Teslim Olduğunu Duyurdu!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Facebook’tan Azerbaycan’a teslim olduklarını açıkladı.

Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın Teslim Olduğunu Duyurdu!

Yaklaşık 1.5 ay önce başlayan Azerbaycan Ermenistan savaşında sona gelindi. Dağlık Karabağ'da büyük bir zafer kazanan Azerbaycan ordusu kutlamalara başladı. Nikol Paşinyan savaşı kaybettiğini ve teslim olduğunu Facebook'ta yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ermenistan Devlet Başkanı Nikol Paşinyan, "Rusya ve Azerbaycan devlet başkanları ile 13:00 itibarıyla Karabağ savaşının bitirilmesine yönelik bildiriyi imzaladım. Yayınlanan bildirinin metni benim ve halkım için inanılmaz acılı" ifadelerini kullandı.

Ermenistan Devlet Başkanı, Facebook üzerinden yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Sevgili, yurttaşlarım, kız kardeşlerim ve erkek kardeşlerim. Kişisel olarak benim ve hepimiz için çok zor bir karar verdim

Askeri durum ve duruma en hakın insanların takdirine yönelik derin bir analiz sonucu bu kararı aldım. (Karar) Yaratılan durumda en iyi çözümün bu olacağına dair inana dayanıyor. Buna ilişkin ilerleyen günlerde bir mesaj yazacağım.

"Geleceğimizi planlamak ve geçmişin hatalarını tekrar etmemek için bağımsızlık yıllarımızı analiz etmeliyiz" ifadelerini kullanan Paşinyan, "Sonuna kadar savaşacağız ve kazanacağız. Çok yaşa Ermenistan, çok yaşa Artsakh" ifadeleriyle mesajını sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR