Rusya Başkanlık Sarayı Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in Trump’ın Rusya’da yapmak istediği bir inşaat projesi nedeni ile Rusya başkanlık yönetimi ile iletişime geçtiğini kabul etti.

Peskov kendi e-postasının Kremlin’in internet sayfasında bulunduğunu ve her gün çok sayıda mail aldıklarını ifade ederek Cohen’in’de bir inşaat projesi için kendileri ile iletişime geçtiğini, bunun üzerine Cohen ile bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti.

Peskov, 'Onlara yönetimin inşaat projeleri ile meşgul olmadıklarını ifade ederek, yatırım yapmak istiyorlar ise onları St. Petersburg’daki Ekonomi Forum’una davet ettiğimi aktardım' açıklamalarında bulundu.

Cohen, Moskova'da Trump Towers inşa etme planıyla alakalı olarak Rusya’da yürütülen çalışmalar hakkında 2017'de ABD Senatosu Seçim Komitesi'ne karşı verdiği beyanların doğru olmadığını iddia etti.

Konu üzerine açıklamada bulunan Trump ise eski avukatının yalan söylediğini belirtmişti Cohen’in zayıf bir karakteri olduğunu ifade eden Trump, 'Michael Cohen yalan söylüyor ve benimle alakası olmayan şeyler hakkında cezasını azaltmaya çalışıyor' demişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.