İspanya'dan Coronavirüs Açıklaması!

İspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip coronavirüs sebebiyle 251 bin 789 vakanın tespit edildiği, 28 bin 388 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede, nüfusun sadece yüzde 5,2'sinde antikor geliştiğini ifade edildi.

İspanya'dan Coronavirüs Açıklaması!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, coronavirüsün İspanya'daki gelişimine ilişkin 36 bin hanede 68 binden fazla kişiye 21'er gün arayla 3 aşamalı olarak yaptığı analizlerin sonuçlarını kamuoyuyla yayınlandı.

Buna göre, ülke nüfusunun sadece yüzde 5,2'sinde coronavirüs sebebiyle antikor tespit edilirken, aynı oranın sağlık çalışanlarında yüzde 10'a kadar yükselmesi dikkati çekti.

Ayrıca coronavirüs geçiren hastaların yüzde 14'ünde ilk pozitif çıkan antikor testlerinin üçüncü ve son testte negatif çıktığı bilgisi ifade edildi.

CORONAVİRÜS İKİNCİ DALGA

İspanya genelinde mevcut durumda 47 yerde coronavirüs ikinci dalga tespit edildiği ifade edildi.

Katalonya özerk yönetimine bağlı olan ve yaklaşık 200 binden fazla kişinin yaşadığı Segria ilçesinin coronavirüsten ikinci dalga sebebiyle geçen hafta sonu karantinaya alınmasının ardından, ülkenin kuzeybatısındaki Galisya bölgesindeki A Marina ilçesinde de benzer bir karar alındı.

Yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı ve 14 belediyenin bağlı olduğu A Marina'da Kovid-19'da yeni vakaların artması nedeniyle cuma gününe kadar giriş ve çıkışlara kısıtlama getirildiği, 2 binden fazla kişinin 10 günlük karantinaya alındığı bildirildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR