İranlı Devrim Muhafızları Muhsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Etti

İranlı Nükleer Fizikçi Muhsin Fahrizade'nin cinayete kurban gitmesinin ardından Devrim Muhafızları komutanı Fahrizade'nin intikamını alacağına ant içti.

İranlı Devrim Muhafızları Muhsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Etti

İranlı Devrim Muhafızları Muhsin Fahrizade İçin İntikam Yemini Etti

İran'da suikat sonucu yaşamını yitiren ülkenin Nükleer programlarını yürüten Muhsin Fahrizade'nin cinayetinin ardından gözler İsrail'e çevridli.

İsrail, söz konusu suikatte birinci dereceden şüpheli görülürken, ülkeyi sarsan büyük kaybın ardından Devrim Muhafızları komutanı intikam yemini etti.

Cinayetin ardından açıklama yapan İran Dışişleri Bakanı Zarif ''Teröristler bugün üstün bir İranlı bilim insanını katletti'' açıklamasını yapmıştı.

Başlatılan soruşturmadan küçük detaylar aktaran Bakan Zarif, İsrail'in parmağı olduğuna yönelik ciddi işaretler olduğuna vurgu yaptı ve bu vahşeti ''Devlet terörü'' olarak niteledi.

Ardından konuya yönelik açıklama yapan İran Devrim Muhafızları intikam yemini etti.

Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami, İsrail'i sorumlu tuttu ve ''Şimdiye kadar hiçbir saldırıyı yanıtsız bırakmadığımızı gösterdi'' dedi.

Diğer taraftan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 2018 yılında Fahrizade için kullandığı ''Bu ismi unutmayın'' sözü cinayetin ardından yeniden akıllara yeniden geldi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR