İran, Ermenistan'dan Desteğini Çekti!

Ermenistan'ın Azerbaycan sınır hattındaki saldırılarına başlangıçta destek veren İran, yardımlarını çektiği açıkladı.

İran, Rusya'dan Desteğini Çekti!

Rusya'dan umduğunu bulamayan Ermenistan'a bir darbe de İran'dan geldi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, sınırlarından Ermenistan'a silah ve mühimmat geçişine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Ermeni saldırılarına 'darbe' niteliği taşıyan bu açıklamanın ayrıntılarına göre, İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ülkesinden, Azerbaycan ile çatışma halindeki Ermenistan'a silah ve askeri malzeme taşındığı iddialarını reddetti.

Söz konusu dedikoduların üzerine basın açıklaması gerçekleştiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, şunları söyledi:

''İran, kendi sınırlarından transit geçen ürünleri dikkatle kontrol etmekte ve gerekli incelemeleri yapmaktadır. İran, sınırlarının silah ve mühimmat için kullanılmasına izin vermeyecektir.''

İran ile komşu ülkeler arasındaki askeri olmayan normal ürünlerin geçişinin her zaman olduğu gibi sürdüğünü kaydeden Hatibzade, silah gönderildiği haberlerini yalanlayarak, kamyonların normal ticari ürünler taşıdığını söyledi.


Site Yorumları

  1. artık satranç oynamayı söktüm ama tek sorunum var oda hayat ile satranç oynuyorum saçmaladığımı zannedersiniz ama birileri sözlerimi anlar açıklayıcı olsun biraz unutmayın İran pkk nın kolu olan pjak ı vurdu daha yeni Ermenistan ise pkk dan yardım istedi buda yağrın öbür gün İran ın iki arada kalabileceği anlamına gelir benim satranç ıma göre güzel bir hamle değil mi hem bu beladan kurtulmaya çabalayın sözde dostunuz kalksın kendi çıkarı için onlarla iş birliği yapsın hemde size zararı dokanacağı halde

  2. ha şöyle...hizaya gel eyyyy iran...kendi ülkenin içini karıştırmak istiyorsan,karıştır,paramparça olursun...zaten abd pusuda bekliyor...salak değilsiniz yani...:)

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR