Almanya'da Vaka Sayısı 2 Binleri Aştı

Almanya'da koronavirüs vaka sayıları nisan ayından sonra ilk kez 2 bini geçti, hükümet sıkı önlemler başlatıyor.

Almanya'da Vaka Sayısı 2 Binleri Aştı

Almanya'da Vaka Sayısı 2 Binleri Aştı

İspanya ve Fransa'dan sonra Almanya'da da Covid-19 salgınında son 24 saat içinde vaka sayısı 2 bini aştı. 2 bin 34 yeni vaka tespit edilen Almanya'da bu sayının Nisan ayı sonundan bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısı olduğu belirtildi.

9.267 CAN KAYBI

Ülkede toplam vaka sayısının 232 bin 82'ye, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 9 bin 267'ye yükseldiği bildirildi. Ülke genelinde iyileşenlerin sayısı 206 bin 600 olarak açıklanırken, aktif hasta sayısının 16 bin 200 olduğu belirtildi.

BULAŞMA HIZI DA ARTIYOR

Robert Koch Enstitüsü korona virüsün bulaşma katsayısının bir hafta içinde 1.03'ten 1.14 seviyelerine çıktığını duyurdu. Ülkede 52 şehrin federal hükümet tarafından belirlenen 100 bin kişilik yerleşim yerinde haftalık 50 vaka sınırının geçildiği, bu yerleşim yerlerinde yeni yaptırımların yarından itibaren uygulanacağı açıklandı. Bulaşma sınırının aşıldığı bölgelerde 5 kişiden fazla kişiler bir araya gelemeyecek. Aynı masada, kapalı mekanlarda maske takmanın yanı sıra metrekareye göre kişilerin kapalı mekanlara girmesi gibi kurallar uygulanacak.

Haftalık 178 laboratuvar tarafından 900 bine yakın test yapılmasının da vaka sayısının yükselmesinde etkili olduğu belirtildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR