15 Temmuz'daki kanlı darbe girişiminden sonra Türkiye'den kaçan FETÖ'cü teröristlerin ilk adresi Almanya oldu.

FETÖ'cü teröristleri iade etmeyen Almanlar, ülkeye giren FETÖ'cüleri istediği gibi kullanıyor.

HAİNLER ALMAN KUCAĞINDA

Alman Basın Ajansı, ülkelerine sığınan FETÖ'cülerle yapılan röportajdan bazı kısımları yayınladı. Türkiye'ye nefet kusan FETÖ'cüler, Almanya'nın demokrasisine hayran olduklarını ifade etti.

Haberde, "Elitler" olarak nitelendirilen FETÖ firarileri, Türkiye'de baskı ortamının olduğunu iddia etti.

ELİT FETÖ'CÜLER KABUL EDİLİYOR

Haberin detaylarında ise, Alman hükümetinin iltica taleplerinde titiz bir çalışma yaptığı ve zor durumdaki "Elitlerin" taleplerinin kabul edildiğine yer verildi.

Alman polisi sosyal medya hesabından eli kanlı terör örgütü PKK'ya ve teröristbaşına destek verdi.

alman polisinin provokasyonları bitmek bilmiyor. Almanya'nın tüm eyaletlerinde terör örgütüne ve teröristlere göz yuman Alman polisi bu kez açıktan destek verdi. 

Alman polisi sosyal medya hesabından eli kanlı terör örgütü PKK'ya ve teröristbaşına destek verdi.

Alman polisinin attığı alçak destek tweeti :

“Bu akşam sizin için görevdeyiz:"Öcalan'a Özgürlük, Kürdistana Barış" 

Bu tweetin ardından Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın kendi sosyal medya hesabından bu olaya çok sert tepki gösterdi.

Öte yandan Avrupa Komisyonu, Almanya’nın yaz ortalarında iflasını açıklayan Air Berlin havayolu şirketine vermeyi taahhüt ettiği krediyi vermeyi onayladı. Fakat Havayolu şirketinin batmaktan kurtulması imkansız gibi görülüyor.

Almanya'nın havayolu devi Air berlin'e kredi verilmesi onaylandı. Fakat şirketin toparlanması imkansız görülüyor.

Federal Alman hükumeti, Lufthansa’nın ve diğer ortakların tekrardan yapılanma çalışmaları Air Berlin'i desteklediğine işaret edilen açıklamada, “Federal hükumet, uzun vade de uçuş operasyonlarını sürdürmek için Air Berlin'e köprü kredisi ile destek veriyor.”denildi.

ETİHAD DESTEĞİ KESTİ

Şirket için iflas duyurusunun arka planında, Etihad'ın Air Berlin'e maddi destek sağlamayı artık istemediğini bildirmesinin yattığı kaydedildi.

ŞİRKET SÜREKLİ ZARAR EDİYOR

Öte yandan, 2008 senesi bu yana düzenli olarak zarar eden şirket, yalnızca 2012 yılında kar açıklamıştı. Şirket geçen yıl ise 780 milyon avrodan fazla zarar bildirdi.

Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ciddi açıklamalarda bulundu. Arslan, refah seviyesi yüksek ve söz sahibi bir ülke için ulaşımın en önemli bileşenlerden birini ifade ettiğini söyleyerek, bu sektörün birçok alanda etkileyici bir değer olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın öncülüğünde ulaşım altyapısında Cumhuriyet tarihinin en büyük faaliyetlerinin yapıldığını vurgulayan Arslan, "Türkiye, özellikle havacılık sektöründe dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi konumunda. Uluslararası hava taşımacılığı alanı son on senede yüzde 5,6 gelişme gösterirken Türkiye'de bu sayı yüzde 14'e erişti.’ dedi.

Son 14 senede 26 olan aktif havaalanı sayısının iki katını da geçerek 55'e yükseldiğini hatırlatan Arslan, mevcut havalimanlarının ise yenilendiğini söyledi.