Biden Yönetiminden Kritik Türkiye Açıklaması

ABD'nin yeni yönetiminde Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevini üstlenen Ned Price, bugün yaptığı açıklamalarda Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

25.01.2021-21:31 - (Son Güncelleme: 25.01.2021-21:31)Biden Yönetiminden Kritik Türkiye Açıklaması

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan sözcü,Türkiye ile Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerin yeniden başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek ABD, Yunanistan ile Türkiye arasındaki istikşafi görüşmelerin, bugün İstanbul'da yeniden başlamasını ve her iki hükümetin de sürece bağlılığını memnuniyetle karşılıyor. Doğu Akdeniz'de gerilimin düşürülmesine yönelik tüm çabaları destekliyoruz' açıklamasında bulundu.

'GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR'

Türkiye ile Yunanistan arasında İstanbul'da bugün gerçekleştirilen görüşmeler olumlu geçmiş, ikinci görüşmenin Atina'da planlamıştı.

Görüşmelerle ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Türkiye'yi temsilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler-Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdür Yardımcısı Barış Kalkavan katılırken, Yunanistan'ı emekli Büyükelçi Pavlos Apostolidis, Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Büyükelçi Aleksandros Kuyu ve Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri'nin Özel Kalem Müdürü İfigeniya Kanara katıldı.

Görüşmede, daha önce yapılan 60 turda ele alınan konular değerlendirilerek, mevcut durum ve son gelişmeler ile geleceğe yönelik bu konularda atılabilecek adımlar ele alınmıştı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR