Avustralya ile Yeni Zelanda Arasında Turizm Tekrar Başladı

Koronavirüsle salgınla mücadelede sert yöntemler uygulayan Avusturalya ve Yeni Zelanda arasında, vaka sayılarının azılmasıyla tekrar turizm hareketlilik gösterdi.

19.04.2021-09:54 - (Son Güncelleme: 19.04.2021-09:59)Avustralya ile Yeni Zelanda Arasında Turizm Tekrar Başladı

Kovid-19 salgının başladığı günlerden beri sıkı önlemler alan ve ülke sınırlarını kapatıp ziyaretçi almayan Avusturalya ve Yeni Zelanda arasındaki seyahat yeniden başladın.

ÖZLEM GİDEDİLER

Aylar sonra gönül rahatlığıyla başka bir ülkeye giden Yeni Zelandalı turistler, Avustralya’daki Sydney Havalimanı’nda arkadaşları ve yakınlarıyla kavuşarak hasret giderdi.

Fotoğraflarda sosyal mesafe ve maske olmadan gönül rahatlığıyla birbirine sarılan akraba ve arkadaşların görüntüsü, uluslararası kamuoyunda gündeme geldi.

SEYAHAT BALONU

İki ülke bir süre önce “seyahat balonu” yaratacaklarını ve çok gevşek kurallarla seyahat edilebileceğini belirtmişlerdi.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Adern, Wellington’da yaptığı açıklamada, ‘Bu seyahat balonu Yeni Zelanda’nın dünya ile tekrar bağ kurması için çok önemli bir adım. Hepimiz şu an çok gururluyuz’ diye konuştu.


İKİ ÜLKE DE SINIRLARINI KAPATTI

Sydney Havalimanı’na iniş yapan ilk yolculardan Michelle Rafferty, ‘Daha önce bu kadar heyecanlandığımı ve bir şeyi bu kadar iple çektiğimi hatırlamıyorum. Aslında pek plan yapmadım çünkü buraya gelip gelemeyeceğimden emin değildim.’ dedi.

YENİ ZELANDA’DA SADECE 26 İNSAN ÖLDÜ

Avustralya’da salgının başladığı günden beri sadece 29 bin 500 vaka kaydedilirken, 910 insan da yaşamını yitirdi.

Yeni Zelanda’da ise 2 bin 200 vaka tespit edilirken, 26 insan koronaya yenik düştü.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR