UEFA Liglerin Başlangıcının Tarihini Verdi!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, haziran sonunda olsa da yerel liglerin tekrar başlayacağını ve Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi maç takvimini de ona göre düzenleyeceklerini belirtti.

UEFA Liglerin Başlangıcının Tarihini Verdi!

UEFA Liglerin Başlangıcının Tarihini Verdi!

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Aleksander Ceferin, coronavirüs salgını nedeniyle durdurulan futbol sezonlarının bitirilebilmesi için mayıs, haziran ya da haziran sonundan devam etmeleri, için üç olasılıklarının olduğunu, bu tarihlerde devam edememeleri halinde ise bu sezonun kaybedileceğini açıkladı.

İtalya’nın ünlü gazetelerinden La Repubblica’a açıklama yapan Ceferin, sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini şu durumda sağlığın her şeyden önemli olduğunu vurguladı.

‘MAYIS ORTASI, HAZİRAN YA DA HAZİRAN SONU’

UEFA Başkanı, her şeyin değiştiğini ve eskisi gibi olmayacağını belirterek, "Üç seçenek var. Mayıs ortası, haziran ya da haziran sonunda yeniden başlamak. Eğer bunu başaramazsak, muhtemelen sezon kaybedilmiş olacak. Ya da bir sonraki sezonu daha geç başlatmak koşuluyla yeni sezonun başlayacağı tarih de olabilir. Ligler ve kulüpler için en iyi çözüm hangisi göreceğiz." şeklinde konuştu.

"Kimse bu pandeminin ne zaman biteceğini bilmiyor. Bizim A, B ve C planlarımız var." İfadesini kullanan Ceferin, takım ve lig yönetimleriyle iletişime geçtiklerini fakat şu an beklemede olduklarını açıkladı.

Sezonunun tekrardan devam etmeye başladığında tüm karşılaşmaların seyircisiz olmasını düşünmenin zor olduğunu belirten UEFA Başkanı, "Ama şu an seyircili mi seyircisiz mi olacak, bunu bilemiyoruz. Eğer bir alternatif olmazsa şampiyonaları tamamlayabilmek için belki böylesi de iyi olabilir." değerlendirmesini yaptı.

Ceferin, ileri bir tarihe erteleme kararı verdikleri Avrupa Şampiyonası’nın (EURO 2020) 11 Haziran 2021’de oynanabileceğini, karşılaşma takvimlerini de buna göre düzenlemek gerektiğini vurguladı.

‘HANGİMİZ 'OYNANMASIN' DİYEBİLİRDİ Kİ

Covid-19 salgınının bulaşmasında Atalanta ile Valencia arasında 19 Şubat’ta Milano’da yapılan karşılaşmanın büyük rol oynadığına dair eleştiriler de yinelenen Ceferin, "Valencia-Atalanta maçı (İspanya’daki ikinci maç) oynanırken Avrupa’nın her yerinde maçlar seyircisiz de olsa oynanıyordu. Bu eşleşmenin ilk maçı olan 19 Şubat’taki Atalanta-Valencia maçına dair de (Seyircili oynatılmasıyla ilgili) ahmakça bir eleştiri duydum. 19 Şubat’ta Lombardiya Bölgesi’nin salgının merkez üssü olacağını kimse bilmiyordu. Hangimiz 'oynanmasın' diyebilirdi ki?" ifadelerini kullandu.

‘TFF İLE GÖÇMENLER İÇİN FUTBOL SAHASI İNŞA EDECEĞİZ’

Ceferin, Türkiye, Yunanistan ve İtalya'nın güney bölgelerinin mülteci problemiyle karşı karşıya olduğuna belirtirken, "Türkiye Futbol Federasyonu ile göçmenler için bir futbol sahası inşa edeceğiz. Sadece profesyonel futbol değil, iyi ve faydalı şeyler bunların paylaşımı için de kullanılabilir." Diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR