Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve çıkan olaylar sonrası yarıda kalan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına ilişkin resmi sitesinden bir açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in başına gelen olaylara ilişkin "Camiamızın en büyük değerlerinden biri olan Şenol Güneş'e yapılanlardan, ülkemiz futbolu adına büyük rahatsızlık duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.

Bordo mavili ekibin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Bilindiği üzere ülkemizin iki kulübü arasında bir süre önce oynanan kupa maçında spor etiğiyle bağdaşmayan bir dizi olaylar yaşanmış ve karşılaşma yarıda kalmıştır.

Sporda şiddet, şike ve dopingle mücadeleyi kendine görev edinmiş bir camia olarak, söz konusu karşılaşmada meydana gelen olaylardan ve yanı sıra futbolumuza dünya çapında ilkleri yaşatan, camiamızın en büyük değerlerinden biri olan Şenol Güneş’e yapılanlardan, ülkemiz futbolu adına büyük rahatsızlık duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Camiamızla ilgisi olmayan bu maç hususunda son günlerde söz konusu iki kulübün temsilcileriyle birlikte, ilgili ilgisiz kişi ve kurumlar arasında yaşanan söz düellosunda, taraflardan birinin başkan, teknik adam ve bazı yöneticilerinin, renklerimiz, ismimiz ve çalınan şampiyonluğumuzu malzeme etmeye çalışmalarını esefle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.