Süper Lig Kulüplerinin 7 Milyar TL'lik Borcu Yapılandırıldı

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, futbol kulüplerinin 7 milyar TL'lik borcunu yapılandırdıklarını duyurdu.

Süper Lig Kulüplerinin 7 Milyar TL'lik Borcu Yapılandırıldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, futbol kulüplerinin borçları kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Aydın, "Futbol kulüplerinin 7 milyar TL'lik borcu yapılandırıldı" şeklinde konuştu.

Aydın, futbol kulüplerinin borçlarının 12 banka ve 15 faktoring şirketince yapılandırıldığını belirtti.

"Fenerbahçe'nin Durumu Farklı"

Hüseyin Aydın konuyla ilgili konuşmasına şöyle devam etti:

"Borç yapılandırmasını Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray ile yaptık. Fenerbahçe ile olumlu yönde görüşmelerimiz devam ediyor. Onların daha farklı bir durumu var. Konyaspor ve Kayserispor ile de yaptık. Reddettiğimiz kulüp olmadı.

"Futbolun Ne Kayyumu Ne de IMF'si Değiliz"

Biz verdiğimiz paranın geriye dönmesini istiyoruz. Bu para kazanma işinin de sürekli olmasını istiyoruz. Futbolun ne kayyumu ne de IMF'si değiliz.

"Taraftarlarından Çok Biz Sevindik"

Şimdi isim vermeyeyim bir takım vardı. Bize de çok kredi borcu var. Son maç ligde kaldılar. Biz taraftarlarından daha çok sevindik."

"Rekabetin Sürmesini İstiyoruz"

Aydın daha önce yaptığı açıklamada, kulüplerin borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili, "Biz bu endüstrinin ayakta kalmasını, rekabetin ve bu değerin sürmesini istiyoruz. 3 büyük kulübün yıllık ortalama geliri 600 milyon TL civarında.

Şampiyon olacak bir takımı 250 milyon TL'ye kurabilirsiniz. Nakit akışlarında bozukluk var, teminatta sıkıntı yok. Biz nakit akışlarını düzenlemek istiyoruz. Sadece biz değil UEFA, TFF, kreditör olarak biz de istiyoruz, müşterimiz de istiyor" açıklamasında bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR