Mustafa Cengiz'den PFDK'ya Sert Eleştiri

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, PFDK’ya sevki için, "Dün Florya’da toplantı yaparken öğrendim. Ben neden sevk edildiğimi merak ediyorum" yorumunu yaptı.

Mustafa Cengiz'den PFDK'ya Sert Eleştiri

Mustafa Cengiz'den PFDK'ya Sert Eleştiri

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, PFDK’ya sevki için, "Dün Florya’da toplantı yaparken öğrendim. Ben neden sevk edildiğimi merak ediyorum" yorumunu yaptı. Cengiz, hafta sonu oynayacakları Fenerbahçe derbisi için ise "Hak edenin kazanacağı, dürüst ve adil, dış ve iç faktörlerin müdahale etmediği bir yarış istiyor ve diliyoruz" dedi.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, erkek basketbol takımını Galatasaray Doğa Sigorta'nın sponsorluk anlaşması töreninde, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

"HUKUKA GİRİŞİ DİSİPLİNE SEVK ETMEK GEREKİR"

Profesyonel Disiplin Kurulu'na yapılan sevki hakkında konuşan Başkan Cengiz, "Dün Florya'da toplantı yaptık. Fatih hocamız da katıldı. Çok verimli geçti. Ben orada duydum (Sevk haberi). Ben neden sevk edildiğimi merak ediyorum. Sevkte edep bölümü olmadığını gördüm. Ben orada bir kişiye değil herkese dedim. Camiaları suçlamamak gerek. 'Bunların fıtratında var bunların kültünde var' gibi söylemler hoş söylemler değil. Eğer siz bir camiaya böyle derseniz o size gelir. Aynı yerde aynı gemide mücadele ediyorsunuz. Birbirinize saygılı olmanız gerek. Sevk gerekçemin onunla ilgisi olmadığını gördüm. Hukuk komisyonunda bir tartışma olduğunda bunu çözümü için masaya oturduğunuzda ilk şu sorulur: 'İlk yumruğu kim attı attı, ilk sözü kim söyledi, ilk sınırı kim geçti ?' Ben bunu söyledim. Biz asla rakiplerimizle durup dururken bir söylemde bulunmayız. Onlar bir şey söylerse gerekli refleksi camiamıza yakışır şekilde veririz. Benim söylediğim bu. Yani öz savunma. Orada bir alegori yapılıyor. Bir kinaye var orada. İlk kanı kim akıttı derken ben o kandan mı bahsediyorum? Sağ olsun hukuk kurulu nasıl bir yorum yaptıysa böyle bir karar vermiş. O zaman Roma hukukunu, hukuka girişi disipline sevk etmek gerekir" şeklinde konuştu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın. 
 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR