MHK Çaldığın Düdüklere Dikkat Et!

Ünlü spor yazarı Oğuz Dizer Yeni Malatyaspor Galatasaray maçını değerlendirdi.

MHK Çaldığın Düdüklere Dikkat Et!

MHK Çaldığın Düdüklere Dikkat Et!

Ünlü spor yazarı Oğuz Dizer'in Yeni Malatyaspor Galatasaray maçını değerlendirdiği yazısı şu şekilde:

Son haftalarda rakip müsabaka neticeleri öylesi denk geldi ki, ‘müzeyyen saray‘ demek en güzeli. Eşsiz kupalarla bezenmiş ama her yanı dalalet ve gaflet içindekilerle bezeli Galatasaray; bir avuç namuslu ve dürüst insanla mücehhez olmuş vaziyette, yine zirve peşinde. Mazlum ve mahzun bir Malatyaspor izlemeyi umanlar, karşılarında mahSun bir rakip buldular! Sağlam, dirençli ve yürekli elbette donanımlıydı konuk. İlk anda üst üste pozisyonlar, Muslera mükemmelliği ve 45’te Adem’in penaltı golü. 90 dakika boyunca 5 maçtır kazanamayan Malatyaspor’un nasıl bir istihkâmla, böylesi güçlendirildiğini ve mücehhez hale getirildiğini, düşündüm durdum. Bulamadım! Zor oldu ama 6x6= 36 değil ama 18 oldu!

Konuk futbolcuların hele hele Gökhan, Robin ve Hadebe’nin ; Ömer, Adem ve Feghouli’ye reva gördüklerini çözebilen var mı?

Muslera. Eğer maçın başında klasını örneklemese, büyük kaos yaşayabilecek Galatasaray’da ‘haftanın kazazedeleri’ arasındaki yerini alır, ‘kederli saray’ statüsü kapsamına dahil olurdu!

Dakika 57’de tereddütsüz penaltı çalan Ulusoy’un kararı VAR tarafından ofsayt gerekçesiyle YOK sayıldı. Deneyimli düdük seviyesinde kabullenilebilecek birinin, daha soğukkanlı ve dikkatli olması gerekirdi. Olmadı yani!

Eeeeey MHK; bir 90 dakikada en az 2 defa atılması gerekenlerin, niyeti bozuk donanımlı sözde sporcuların oyun içinde kalmasının sağlandığı yerde, atayacağın düdüklere dikkat etsene!

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR