İlkan Karaman: 'Fransa’da Şimdilik Her Şey Yolunda Gidiyor'

Fransa’nın Cholet kulübünde oynayan ve coronavirüs sürecinde bu ülkede bulunan Türk oyuncu İlkan Karaman, Fransa’da yaşamın normale dönmeye başladığını ifade etti.

İlkan Karaman: 'Fransa’da Şimdilik Her Şey Yolunda Gidiyor'

İlkan Karaman: 'Fransa’da Şimdilik Her Şey Yolunda Gidiyor'

Sezon öncesinde Cholet’e transfer olan İlkan, iki ay evden çıkmama kuralının sonlandığını söyleyerek, "Birçok şey normalleşti. Özellikle benim yaşadığım yerde zaten çok az vaka vardı. Mağazalar açıldı, birçok iş yeri tekrar çalışmaya başladı. Şimdilik her şey yolunda gidiyor." şeklinde konuştu.

Bulunduğu bölgede fazla sıkıntılı durumların yaşanmadığını aktaran İlkan, "O yüzden bir kaygı yaşamadım. Gayet güvenli bir şekilde bu süreci atlattım." dedi.

Türkiye’ye geri dönmemesine vurgu yapan İlkan, "Ben uçuşların başlamasını bekledim. Aynı zamanda biraz ortalığın sakinleşmesini, normalleşmesini beklediğim için burada kaldım. Buradaki imkanlar aynı zamanda antrenman yapabilmemi de sağladı. Bu sebepten ötürü burada kalmayı tercih ettim." ifadelerini kullandı.

'HERKESİN BİR KAYBI OLACAK'

Salgından ötürü karşılaşmaların yapılmasının kendisini nasıl etkilediği sorusunu cevaplayan İlkan, şu ifadelerin kullandı:

"Yani bu durumda ne yazık ki herkesin bir kaybı olacak. Önemli olan en az kayıpla bu durumu atlatmak. Umarım öyle de olur. Maçların oynatılmaması kararı bence gayet saygı duyulabilecek bir karar. Sonuçta dediğim gibi ne karar verirseniz verin, birilerinin illaki zararı olacak. Tüm dünya aynı durumu yaşıyor ve yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Dünya salgınla boğuşurken liglerin oynanması mümkün değildi."

Cholet kulübündeki performansı hakkında yorum yapan İlkan, "İlk katıldığım dönemde birkaç haftalık adaptasyon sürecim oldu ama sonrasında yükselişe geçen ve bir seviyede beni tatmin eden bir performansım oldu. Bu lige alışmak gerçekten kolay değil, atletizmin en üst seviyede olduğu bir lig. Ama bundan sonra çok daha net ve iyi performanslar sergileyeceğimden eminim." diye belirtti.

'ERMAN KUNTER’İN VARLIĞI, GERÇEKTEN ŞANSLI OLDUĞUM BİR DURUMDU'

Türk hoca Erman Kunter’in Cholet’in başında olmasının adaptasyon bölümünü kısalttığını söyleyen İlkan, "Erman Kunter’in varlığı, gerçekten şanslı olduğum bir durumdu. İlk defa bir Avrupa takımında forma giyiyorum ve Erman ağabey olmasaydı bu kadar kolay adapte olamazdım. Bana çok yardımcı oldu ve bu süreci en kısa sürede atlatmamı sağladı." ifadelerini kullandı.

İLKAN, YENİ SEZON İÇİN PLAN YAPMANIN ERKEN OLDUĞUNU BELİRTTİ

Geçirdiği sakatlıkların sonrasında performansının yükseldiğini söyleyen İlkan, "Sakatlıkla ilgili şansızlıklarım oldu ama bunların üzerinden yıllar geçti. Forma girip sahada iyi performans sergilemeye başlayalı uzun zaman oldu." şeklinde cümlelerini sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR