Hüseyin Eroğlu'ndan Fenerbahçe Açıklaması!

Altınordu Teknik adamı Hüseyin Eroğlu, Fenerbahçe'nin kendisiyle iletişime geçtiği yönündeki söylentilere cevap verdi.

Hüseyin Eroğlu'ndan Fenerbahçe Açıklaması!

Hüseyin Eroğlu'ndan Fenerbahçe Açıklaması!

Altınordu Teknik adamı Hüseyin Eroğlu, tüm dünyayı saran coronavirüs salgınından futboluda çok kötü etkilediğini fakat bu halin fırsata dönüştürebileceğini söyledi. Yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik direktör, "Avrupa ve dünya sporundaki gelişmeleri takip ediyorum. Bu küresel salgın spor dünyasında da olumsuz etkiler bırakacak. Rakamlar düşecek. Ülkemiz de etkilenecek. Ancak bu durumu lehimize çevirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Bütün takımlara Altınordunun özkaynak modelini tavsiye eden Hüseyin Eroğlu, "Biz yıllardan beri bu modeli uyguluyoruz. Takip ettiğimiz oyuncular var, havuzumuz çok geniş. Türkiyedeki kulüplerin bu modele dönmesi fırsattır. Artık kimse büyük transferler beklemesin, bütçeler düşecektir. Kulüpler özkaynak sistemine dönmeli. Genç oyuncular transfer edilmeli. Yabancı olacaksa da genç ve düşük maliyetli olmalı. Futbolumuzda tertemiz yeni bir sayfa açılması için önümüzde önemli bir fırsat var. Sıkıntılı süreci lehimize çevirebiliriz" sözlerini söyledi.

"LİGLER BAŞLAMAZ"

Futbolcuların, onlara verilen programları yerine getirdiklerini söyleyen Altınordu Teknik Adamı Hüseyin Eroğlu, "Maçlar etlendikten sonra kendimizi programladık. Futbolcularımızın bir kısmı görüntülü olarak evlerinde, bir kısmı da tesislerimizde çalışıyorlar. Onları fiziksel ve mental açıdan hazır tutmaya çalışıyoruz. Maçların haziranda başlayacağını düşünürsek mayıs ayında yeniden idmanlara başlamalıyız. Benim şahsi fikrim ligler başlamaz. Sağlık her şeyin önünde gelir. Ama sorun ortadan kalkarsa ligin başlamasından yanayım" değerlendirmesini yaptı.

FENERBAHÇE AÇIKLAMASI

Fenerbahçenin kendisiyle iletişime geçtiğine dair çıkan söylentilerin sorulması üstüne Eroğlu, "Fenerbahçe çok büyük camia. Ben de Altınordu gibi değerli bir kulüpte görev alıyorum. İki değerli kulüp. Bu konunun resmi bir boyutu olmadığını söylemek istiyorum. Her Türk antrenörün ileride hedef koyduğunda A Milli Takımda ve çok değerli Türkiye'nin büyük güzide kulüplerinde çalışma hayali vardır. Bu gündeme gelmişti ama resmi olmadığı için konuşmak istemiyorum. Bakalım süreç neyi getirecek" cevabını verdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR