Sıradaki Videolar
27 Ocak 2022 Perşembe 13:41 - (Son güncelleme: 25 Kasım 2021 Perşembe 20:20)

Sivilcelerden Anında Kurtulma Yöntemleri!

Birçoğumuzun kabuslarından biri sivilcedir. Hiç olmadık zamanda çıkan ve sinirlerinizi bozan sivilcelerden kurtulmanın püf noktalarını sizin için hazırladı…

Cilt sorunlarının başında şüphesiz ki sivilce geliyor. Hiç olmadık zamanlarda çıkan sivilce oldukça moral bozucu olabiliyor. Peki hızlı yöntemlerle sivilceden kurtulmak mümkün mü? Sizin için hazırladık.

SİVİLCELERDEN ANINDA KURTULMANIN YÖNTEMLERİ

Diş Macunu 

Parmağınıza alacağınız ufak bir parça diş macununu sivilcenin üzerine sürdüğünüzde sivilcenin dışarı çıkarak daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

Limon 

Yarım bir limonu yatmadan önce yüzünüze ovarak uygulayın. Durulamadan gece boyunca ciltte kalan limon aknelerin kurumasını sağlayacaktır.

Beyaz Sirke 

Bir parça pamuğa biraz beyaz sirke damlatın. Pamuğu yavaşça sivilcenizin üzerinde gezdirin. Bu işlem sivilcedeki iltihabın daha kolay atılmasına yardımcı olacaktır.

Sarımsak 

Bir diş sarımsağı soyun ve ezin. Kızarık ve sivilcelerinizin olduğu bölgeye uygulayın. 20 dakika kadar yüzünüzde bekleyen sarımsağı su ile durulayın.

Üzüm 

Buzdolabında soğutulmuş üzümler bu işlem için daha etkili olacaktır. Üzümleri ikiye böldükten sonra yüzünüzü üzümlerle ovalayın. 10 -15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Yumurta Beyazı 

Sivilcelerin üzerine yumurta beyazını sürün ve 20 – 25 dakika kadar bunu yüzünüzde bekletin. Soğuk suyla durulayacağınız yumurta beyazı, sivilcelerden en hızlı şekilde kurtulma yöntemlerinin başında geliyor.

Papatya Çayı 

Papatya çayına bir tutam kuru maya ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar iyice  bekleyin. Ilık suyla durulayın.

Nane Suyu 

Nanenin suyunu çıkardıktan sonra bir pamuk yardımı ile çıkan nane suyunu yüzünüze sürün. Sivilcelerin kurumasına yardım edecektir.

Karbonat 

Karbonat ve suyu karıştırarak krem kıvamında bir karışım elde edin. Gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürün ve gece boyu böyle kalmasını sağlayın Kalktığınızda ılık su ile durulayın.

Portakal Kabuğu 

Bir portakalın kabuklarını güneşte kurutun. Kurumuş portakal kabuklarını toz haline gelene kadar rendeleyin. Su ekleyerek kıvam alana kadar karıştırın. Karışım uygulandıktan 15 dakika sonra ılık su ile durulanabilir.

Çilek 

4 – 5 adet çileği ezerek püre haline getirin. Püreyi yüzünüze sürerek 30 dakika kadar bekleyin. Su ile temizleyebileceğiniz bu maske sizi sivilcelerinizden kurtaracaktır.

Buz Küpleri 

Buz küpleri sivilcelerin ve kızarıklıkların üstüne uygulandığında gözeneklerin daralıp sıkılaşması ve aknelerin kurumasını sağlar.