Çin'de Kasım Ayında Aşı Uygulaması Bekleniyor

Tüm insanlık koronavirüs salgınından kurtulmak için bir aşı geliştirilmesini umutla beklerken, Çin’den iyi haber geldi. Yapılan açıklamaya göre Kasım ve Aralık ayında kovid-19 aşısının kullanılması umut ediliyor.

Çin'de Kasım Ayında Aşı Uygulaması Bekleniyor

Çin'de Kasım Ayında Aşı Uygulaması Bekleniyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün aşı çalışmaları devam ediyor. Çin’den aşı ile ilgili sevindirici haber geldi. Çinli bir yetkili, aşının klinik deneylerinin problemsiz devam ettiğini ve Kasım veya Aralık ayı gibi aşının kullanıma sunulabileceğini açıkladı.

Koronavirüs vakaları artarken, tüm dünya bulunacak herhangi bir koronavirüs aşısını ya da tedavisini bekliyor.  Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de, bir yetkjili tarafından yapılan açıklamaya göre, aşı Kasım gibi halka uygulanabilecek.  

AŞI UYGULANDI

Çin’de Kovid-19 aşısı deneyleri devam ediyor. Klinik deneylerin son aşamasında olan dört Kovid-19 aşısından en az üçü, Temmuz ayında başlatılan acil durum kullanım programı doğrultusunda, kritik görevlerde çalışanlara uygulanmaya başlandı.

HALK KULLANABİLECEK

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) baş biyogüvenlik uzmanı Guizhen Wu, dün Çin devlet televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Üçüncü aşamada olan klinik deneylerin problemsiz devam ettiğini ve aşıların Kasım veya Aralık ayında halk tarafından kullanılabileceğini belirtti. Nisan ayında gerçekleştirilen deneysel aşının ardından hiçbir anormal semptomun yaşanmadığını söyleyen Wu, aşıların hangileri olduğunu ise söylemedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR