Rahmi M. Koç Müzesi Yeniden Sanatseverlerle

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi olma özelliğini 26 yıldır koruyan Rahmi M. Koç Müzesi, üç buçuk ay aradan sonra yeniden sanatseverlere kapısını açtı.

Rahmi M. Koç Müzesi Yeniden Sanatseverlerle

Rahmi M. Koç Müzesi Yeniden Sanatseverlerle

Coronavirüs nedeniyle mart ayında kapılarını geçici süreyle kapatan Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, üç buçuk ay aradan sonra yeniden açıldı.

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi olma özelliğini 26 yıldır koruyan müze, İstanbul’un tarihi güzellikleriyle iç içe, Haliç kıyısında eşsiz bir manzaraya sahip.

Kapalı olduğu dönemde online ortamda sunduğu etkinliklerle sanatseverleri yalnız bırakmayan müze, zengin koleksiyonunu sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uyarak yeniden ziyaretçilerine sunuyor.

Müzeyi ziyarette tedbirler de üst seviyede tutulacak. Ziyaret sırasında maske takmanın zorunlu olduğu müzede toplamda aynı anda 500 kişi bulunabilecek.

Rahmi M. Koç Müzesi 14 binin üzerinde obje 7’den 70’e her yaş grubundan misafirlere hitap ediyor.

1898 model Malden Buharlı Otomobil’den 1963 model ilk Anadol’a; buharlı gemi makinesi modellerinden Sultan Abdülaziz’in Saltanat Vagonu’na, transit teleskoptan Edison telgrafının patentlenmiş orijinal modeline kadar farklı dönemlerden farklı objelerle endüstri tarihine ayna tutan müzedeki Nostaljik Sokak’ta yer alan dükkanlar da ziyaretçileri 19’uncu yüzyılda gezintiye çıkartıyor.

Erdem Cever’in “Zaman Yolcusu Vapurlar” sergisi de sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR