Nekrofili Nedir?

Nekrofilli nedir, nekrofilli, nekrofilli hastalığı konuları ile ilgili detaylar haberimizde...

Nekrofili Nedir?

Nekrofilli nedir, nekrofilli, nekrofilli hastalığı ile ilgili detaylar haberimizde...

NEKROFİLİ, NEKROFİLİ NEDİR?

Nekrofili Yunanca'da kelime anlamı olarak 'ölü sevicilik' manasına gelir. Nekrofili erkeklik ve dişilik eğilim bozukluğudur.

Dünya üzerinde yaşayan birçok seri katil, nekrofili ihtiyaçlarını giderebilmek için cinayet işledikleri bilinmektedir.

Nekrofili hastaları erkeklik ve dişilik ihtiyaçlarını ölüler üzerinden giderir.

NEKROFİLİ HASTALIĞI

Richard Von Kraft-Ebing, 'Psychopathia Sexualis' adlı kitabında hastalık olarak nitelendirdiği nekrofiliyi ve bütün sapkınlıkları inceleyerek onların bu yaptığının 'en canavarca' olduğunu söyler.

Richard Von Kraft-Ebing,Psychopathia Sexualis kitabında;

'Nekrofili, cesetlerle seks yapmak anlamına geldiğinden, bu şaşırtıcı bir niteleme sayılamaz. Aynı şekilde bu en canavarca eylemin, en canavar suçlular olan seri katiller arasında çok rastlanır olması da bizi şaşırtmamalıdır.

Earle Leonard Nelson'dan, Ted Bundy'ye kadar birçok kötü şöhretli psikopat, ara sıra yeni öldürdükleri kurbanlarının cesetlerine tecavüz etmiştir. Ancak bu, bazı kriminal psikoloji uzmanlarına göre, bir öfke patlaması ile katilin bir kurbana tamamen hükmetmek ve onu aşağılamak şeklindeki habis arzusundan doğar. Gerçek nekrofil, yani ölüme tutku ile bağlı olan ve en büyük zevki bir cesetle seks yapmak olan kişi, arasında fark olduğunu belirtirler. Bu tür bir nekrofil, seri katiller arasında nadir görülür. Fakat bazı kayda değer vakalar da yok değildir.' ifadelerine yer vermiştir.

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR