Tatil alışverişi gözünüzü korkutuyorsa hazır alma kendin yap mantığı ile masraflarınızı azaltabilirsiniz. Deniz kıyısında tatil yapacaklar için olmazsa olmaz eşyalardan bir tanesi olan plaj çantası için harika bir projemiz mevcut.İşte detaylar haberimizde...

MALZEMELER 

Öncelikle biri astar biri dış yüzey olmak üzere iki farklı kumaşa ihtiyacımız var. Çanta askısı olarak 2 adet aynı uzunlukta halat kullanacağız. Dilerseniz daha ince bir ip ya da kayış da kullanabilirsiniz. Askıyı tutturmak için kuş gözü denilen delik halkalara ihtiyacımız var. Hırdavatçılardan çok ucuza temin edebilirsiniz. Halkaların büyüklüğünü kullanacağınız askının genişliğini baz almayı unutmayın. Ve bütün malzememizi işlemek için de standart bir dikiş makinesi kullanacağız.

YAPILIŞI

Plaj çantası yapılışı için öncelikle kumaşımızı ve astarımız aşağıdaki görseldeki gibi keselim. Ebatları kumaşınızın boyutuna göre büyültüp küçültebilirsiniz. Kesim işleminin ardından astarı ve kumaşı görseldeki gibi ayrı ayrı dikelim. Çantamızın tabanını sağlamlaştırmak için astarın altına mukavva ya da sert bir karton koyabilirsiniz. Tabanı yerleştirdikten sonra astarı kumaşın içine yerleştirip dikiş yardımıyla sabitleyelim. Daha sonra kuş gözü halkaları kullanarak askı için yer açalım. Çantamızın baş kısmında açtığımız deliklere halkalarını pense yardımıyla sıkıştırarak sabitledikten sonra halatları deliklerden geçirip büyük düğümlerle çıkmalarını engelleyelim. El yapımı plaj çantası kullanıma hazır. Herkese şimdiden iyi tatiller!

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın