Kötü Lavabo Kokuları Nasıl Önlenir? Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir?

Lavabolardan gelen kötü kokular neredeyse tüm eve yayılır. Denediğimiz yöntemler bazen işe yaramayabilir. Kötü kokuları gidermek için elinizden geleni yaptınız ama yine de kurtulamadıysanız önerilerimize kulak verin. Lavabo kokuları nasıl giderilir? Haberimizi sizler için derledik.

Kötü Lavabo Kokuları Nasıl Önlenir? Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir?

Lavabolardaki Kötü Kokulardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Lavabodan gelen kötü kokular hayli can sıkıcı bir durumdur. Bu kokuların önlemek istiyorsanız size vereceğimiz bu önerileri dikkate alın. Bu öneriler sayesinde giderdeki kalıntıların temizlenmesini sağlayabileceksiniz. Peki lavabodan gelen koku nasıl giderilir? İşte lavabo kokularından kurtulmanın en etkili 4 püf noktası! 

DÜZENLİ TEMİZLİK YAPMAYA DİKKAT EDİN 

Lavabodan gelen kötü kokuların önüne geçmenin en etkili yolu düzenli temizlik yapmaktan geçiyor. Bu kokuların oluşmasının en büyük nedeni düzenli olarak temizlik yapılmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle düzenli temizliğe gayret gösterin. 

LAVABO AÇ KULLANIN 

Zaman içeriisnde tıkanan lavabolar kötü kokulara neden olmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklarla lavabo aç kullanarak giderde biriken kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Lavabo açıcıları sorunu kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır. Yalnız bunu kullanırken dikkat etmniz gereken şey arka arkaya kullanmamak olmalıdır. Çünkü bu açıcılar gider borularınızın parçalanmasına neden olabilir.

TURUNÇGİLLER KABUĞUNDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ

Portakal, turunçgil, limon gibi meyvelerin kabuklarının kokusu parfüm ve oda spreyi olarak kullanılabiliyor. Bu meyvelerin kabuklarının lavabodaki kötü kokulardan da kurtulmak için kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu meyvelerden herhangi birisini soyup kabuklarınızı lavaboda bekleterek kötü kokulardan kurtulup hoş bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

 KAHVE TELVESİ KÖTÜ KOKULARI ENGELLİYOR!

Lavabodaki kötü kokuları gidermenin bir diğer yolu ise kahve telvesinden yardım almaktır. Yapmanız gereken tek şey lavaboya türk kahvenizin telvesinden dökmek ve biraz beklemek. Daha sonra telveleri bol su ile temizledikten sonra üzerine su dökün. Kötü kokuları anında giderecektir.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri