İrem Derici’den Hakaret Davası Sonrası İlk Açıklama Geldi

Magazin dünyasının en olaylı isimlerinden biri olan ünlü şarkıcı İrem Derici, kendisine sosyal medya üzerinden hakaret eden takipçisine dava açmıştı. Beklenen davanın sonucu bugün çıktı. Dereci, mahkeme çıkışı önemli açıklamalarda bulundu.

05.10.2021-18:47 - (Son Güncelleme: 05.10.2021-18:53)İrem Derici’den Hakaret Davası Sonrası İlk Açıklama Geldi

Ünlü şarkıcı İrem Derici, geçtiğimiz haftalarda kendisine sosyal medya üzerinden hakaret eden Uğur Saray, adlı şahsı mahkemeye vermişti. Beklenen mahkemenin gerçekleşmesi sonucu, Dereci’ye hakaret eden şahsa bin 740 TL adli para cezası verildi. 

İREM DERİCİ’NİN HAKARET DAVASI SONUÇLANDI

Hakaret davası sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dereci, davanın sorulmasının üzerine ‘bu bir kan davası’ diyerek espri yaptı. 

Şarkıcı İrem Derici’ye sosyal medyadan hakaret ettiği iddia edilen sanık, bin 740 lira adli para cezasına çarptırıldı. Duruşmanın sorulduğu Derici, basın mensuplarına ‘kan davası’ diyerek espri yaptı.

Kendisine hakaret eden şahsı mahkemeye veren İrem Derici, İstanbul 26'ncı Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya avukatı ile katıldı. 

SAVUNMASI PES DEDİRTTİ

Derici’ye hakaret ettiği için hakkında dava açılan sanık Uğur Saray, mahkemede yaptığı savunmada, ‘Ortada bir hakaret söz konusu değildir. Ben gazeteciyim ve sanat dünyasıyla işim olmaz. İrem Hanım benim yaşadığım şehre gelerek konser düzenlemiştir. Orada söylediği bazı sözlerden dolayı ben bir durum tespiti yaptım. Ben kendisine 'sarhoş, uyuşturucu kullanarak sahneye çıktı' şeklindeki sözleri ifşa ettim. Bu kadar basittir. Toplumun genel ahlakına uygun olmayan sözleri sahnede söylemiştir. Benim kendisine sataşma gibi bir durumum yoktur. Aradan bir süre geçtikten sonra ben kendisinden kamuya açık alanda özür de diledim, sözlerimin bir kadına söylenmesinden pişman oldum. İşi kine çevirmenin bir anlamı yoktur’ şeklinde konuştu. İrem Derici, şikayetin devam ettiğini belirtmesi üzerine sanık hakkında cezai hüküm oluşturuldu. 

2 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Duruşma beyanını açıklayan Cumhuriyet savcısı, hakaret ettiği öne sürülen Uğur Saray'ın sosyal medya üzerinden müştekinin şeref ve saygınlığını rencide edici mahiyette sözler sarf ettiğini belirterek 'hakaret' suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Sanık olarak yargılanan Uğur Şahin, beraatını istedi. 

İREM DERECİ: BU ARTIK KAN DAVASI 

Duruşmaya ara verilmesinin ardından dışarıda kendisini bekleyen basın mensubu arkadaşlara, dava hakkında açıklamalarda bulunan İrem Derici, ‘Kan davası. Oğlum bana ciddi soru sorulmaması gerektiğini bilmiyor musunuz?’ diyerek espri yaptı. Dava sonucunda mahkeme sanığın bin 740 TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. 

HAKARET EDERKEN BİR DEĞİL, İKİ KERE DÜŞÜNSÜNLER

Hakaret davası sonrası konuşan İrem Derici, ‘Bitti davamız, sanık ceza aldı. Aslında İrem hanımın bu dosya üzerinde çok durmasının sebebi şuydu; yani sosyal medya üzerinden insanlar, kalemi eline alan hakaret etmesin. Herkesin ailesi var, çocuğu var, eşi var, torunu var. Kendiyle birlikte aile de çok üzülüyor bu tip olaylarda. Umarım bu bir ders olur. Artık insanlar birilerine hakaret ve küfür ederken bir kere değil, iki kere düşünürler’ dedi. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal