İngiliz Medyası: Şampiyonlar Ligi Finali Wembley'de Oynanacak

29 Mayıs'ta İstanbul'da yapılması kararlaştırılan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin bu doğrultuda çalışmaları tamamlandı. Atatürk Olimpiyat Stadı finale hazırlandı.

09.05.2021-16:29 - (Son Güncelleme: 09.05.2021-16:29)İngiliz Medyası: Şampiyonlar Ligi Finali Wembley'de Oynanacak

Fakat İngiliz medyası finalin Türkiye'den alınıp İngiltere'ye verileceğini öne sürdü.

BORIS JOHNSON, CEFERIN’LE GÖRÜŞTÜ

The Sun'da yer alan habere göre; İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile UEFA Başkanı Aleksander Ceferin arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Johnson, koronavirüs açısından en sakıncalı ülkelerden biri olarak gördükleri Türkiye'yi neden kırmızı listeye resmen aldıklarını da bu görüşmede belirtti.

Ceferin ise İngiltere hükümetinden finale dair olarak bir dizi garanti istedi.

İngiltere'nin 'kırmızı' listeye aldığı ülkelere giden taraftarların dönüşlerinde on gün boyunca karantinada kalmalarını talep edecek.

UEFA SICAK BAKIYOR

Ceferin de Türkiye'deki koronavirüs koşulları sebebiyle İngilizler'den gelen bu teklife sempatik baktığı belirtildi.

UEFA'nın, Chelsea ve Manchester City taraftarlarının pandemi koşullarında Türkiye'ye seyahat etmeyi istememenin ve ülkelerinde kalmalarının mantıklı olduğu fikrine sıcak baktığı ifade edildi.

TEK SEÇENEK WEMBLEY

Fakat, UEFA'nın Tottenham, Newcastle, Arsenal, Aston Villa'nın finale ev sahipliği yapma talepleri ile birlikte İskoçya'da Hampden Park Cardiff'teki Principality Stadium'un da söz konusu olmadığını iletti.

UEFA patronları, Wembley'in tek seçenekleri olduğunu ve en az 22.500 seyirci garantisinin verilmesini istedi.

Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı 29 Mayıs'ta Premier Lig'e yükselme maçları da takvimlendirildiği için, bu maçların Federasyon tarafından başka bir tarihe alınacağı belirtildi. Zira, Wembley'in 48 saat öncesinde finalist takımların kullanılmasına verilmesi gerektiği iletti.

TÜRKİYE’NİN MASRAFLARI KARŞILANACAK

UEFA, ayrıca Türkiye'nin Şampiyonlar Ligi için harcadığı paranın da İngiliz hükümeti tarafından karşılanması gerektiğini ifade edildi.

Nihai kararın, önümüzdeki hafta içerisinde verileceği belirtildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR