İçkide Şu 7 Hayvanın Kanı Vardır

Hz. Nuh (a.s) asma kökleri dikmiş, geniş bir üzüm bahçesi meydana getirmek istiyordu. Fakat diktiği kökler bir türlü yeşermiyordu.

25.07.2017-12:09 - (Son Güncelleme: 25.07.2017-12:11)İçkide Şu 7 Hayvanın Kanı Vardır

Hz. Nuh (a.s) asma kökleri dikmiş, geniş bir üzüm bahçesi meydana getirmek istiyordu. Fakat diktiği kökler bir türlü yeşermiyordu. Hz. Nûh (a.s),"Acaba neden yeşermiyor?" diye düşünüp dururken bir gün kendisine yaşlı bir ihtiyar kılığında şeytan gelir ve "Ey Allah elçisi!" dedi. "Eğer bağının yeşererek üzüm vermesini istiyorsan izin ver de bütün asma köklerinin diplerine şu yedi hayvanı keserek kanlarını akıtayım."

Bağının yeşerip de çil çil üzümler vereceğini duyan Nûh Peygamber, "bildiğiniz gibi yapın" diyerek şeytana müsaade etti. Şeytan da şu yedi hayvanı kesti:
Arslanı
Ayıyı
Kaplanı
Çakalı
Köpeği
Horozu
Tilkiyi

Bu hayvanların kanlarını asmaların köklerine bir bir döktükten sonra, bağ yeşerdi ve üzüm verdi. Böylece şeytanın ileri sürdüğü iddiası yerine gelmiş oluyordu. Daha önce tek renkte olan üzümler adı geçen hayvanların kanlarıyla sulandıktan sonra tam yedi renge sahip oldular.

İşte o yüzdendir ki içki kullanan kimsede şu yedi karakter görülür. Her içki içen kimse sarhoşken; kendini aslan gibi cesur, ayı gibi kuvvetli, kaplan gibi öfkeli (kükremiş),çakal gibi konuşkan (uluyan) köpek gibi kavgacı (hırlayıcı),tikli gibi kurnaz ve intikamcı, horoz gibi ötücü hisseder.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR