22 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 24°
  • Izmir 31.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST95.394
Dolar5,7665
Euro6,4008
Altın278,14

YPG'li Teröristler Türk Zırhlısını Görünce Apar Topar Kaçtı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Suriye’nin Tel Abyad şehrinde hareketli dakikalar yaşandı. Sınırdaki gümrük binasına araçla gelen PKK/PYD-YPG’li teröristler, sınır hattında hareket eden Türk zırhlısını görünce apar topar kaçtı.

YPG'li Teröristler Türk Zırhlısını Görünce Apar Topar Kaçtı

YPG'li Teröristler Türk Zırhlısını Görünce Apar Topar Kaçtı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Suriye'nin Tel Abyad şehrinde hareketli dakikalar yaşandı. Sınırdaki gümrük binasına araçla gelen PKK/PYD-YPG'li teröristler, sınır hattında ilerleyen Türk zırhlısını görünce apar topar kaçtı.

TÜRK ZIRHLISINI GÖRÜNCE APAR TOPAR UZAKLAŞTILAR

Türkiye ile ABD arasında Suriye'nin kuzeyinde kurulması düşünülen 'Güvenli Bölge' üstünde anlaşma sağlanmasının sonrasında gözler tekrar sınıra çevrildi. Yoğun bir biçimde askeri sevkiyatların sürdüğü sınır hattında dikkat çeken bir hareketlilik yaşandı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında olan PKK/PYD-YPG terör örgütünün kontrolündeki Tel Abyad'ta hareketli dakikalar meydana geldi.

Terör örgütü mensubu bir grup, araçlarla Suriye tarafındaki gümrük bölgesine geldi. Bir süre gümrük bahçesinde gezen teröristler, sınır devriyesi atan Türk zırhlısını görünce araçlarına binerek apar topar bölgeden kaçtı. Teröristlerin kaçmasının sonrasında Türk zırhlısı tekrar görev noktasına döndü. O anlar ise saniye saniye kameralara kaydedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri