Ucuz Uçak Bileti

En ucuz uçak bileti iç hatlar? Uçak bileti Pegasus? Uçak bileti THY? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Ucuz Uçak Bileti

Ucuz uçak bileti alma, uçak bileti kampanyalarını yakalama kabiliyeti çokça yolculuk yapan seyahatçilerin uzmanlık alanlarından bir tanesi. Çünkü seyahat etmeyi istiyoruz ve bunun için bir servet ödemeyi arzu etmiyoruz. Bugün uçak bileti masrafları yolculuğumuzun büyük bir kısmını kapsıyor. Uygun uçak bileti alma kabiliyetimizi geliştirirsek eğer, seyahat masraflrını düşürüp, tatil, eğlence ve organizastonlara daha fazla bütçe ayırabiliriz.

Birçok insan nasıl ucuz uçak bileti alınır hususunda çok sık sorular soruyor. Hatta bazıları hiçbir araştırma gerçekleştirmeden gideceği yerin uçak bileti fiyatlarını öğrenmek amaçlı olarak bana soruyor, mail gönderiyor. Herkese ayrı ayrı yanıt vermektense bu yazıyı yazıp sorulara çözüm sağlamak bizim için zorunluluk olmuştur.

En uygun uçak bileti için aylar öncesinden rezervasyon mu yapılmalı, yoksa son dakika fırsatları mı kovalanmalı?

Uçak bileti fiyatlarına etki eden pek fazla unsur var. Ucuz uçak bileti alma şans veya çok da olağanüstü bir kabiliyet gerektirmiyor. Lazım olan şey biraz bilgi ve harekete geçme. Bunun için birkaç temel hususu ezberlemek ve tabiki uygulamak lazım. Aşağıda vereceğimiz listede benzer bilgiye birkaç başlıkta değindiğimi görüyorsanız eğer bu hususları birbiriyle bağlantılı ve ayrıca meselenin çok önemli olduğu manasına geliyor. Esneklik ve zaman en önemli husus aslında.

1. Seyahat tarihlerinizi esnek tutun

2. Biletinizi fiyatların en uygun olduğu vakitlerde alın

3. Uçak bileti arama motorlarını tercih edin

4. Biletinizi erken alın

5. Biletinizi geç alın

6. Farklı havalimanlarına bakın

7. Farklı rotalar tercih edin

8. Havayollarının mail listelerine üye olun

9. Değişik havayollarından tek yön bilet alın

10. Mil toplayan banka kartları tercih edin

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR