Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Partililere yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız'ın cenazesi büyük bir kalabalık eşliğinde toprağa verildi.

Suruç Devlet Hastanesi morgundan teslim alınan Yıldız'ın naaşı, yakınları tarafından araçla Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hicret Camisi'ne götürüldü.

İlçe Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç'ın kıldırdığı namazın sonrasında omuzlara alınan Yıldız'ın cenazesi, Yoğurtçu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına götürülüp toprağa defnedildi.

KAHROLSUN PKK SLOGANLARI ATILDI

Bu sırada, cenazenin getirilişi esnasında etrafta geniş güvenlik tedbiri alındı. Cenazeye gelenler tekbir getirip "Vatan sağ olsun", "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

BAKANLAR DA CENAZEYE KATILDI

Cenazeye gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bazı milletvekilleri, İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarına taziyelerini sundu.

Mehmet Şah Yıldız'ın oğlu Osman Yıldız, sosyal medya hesabından "İftarını arife günü cennette açan can babam, mekanın cennet olsun. Rabbime kavuştun babam, Peygamber Efendimiz komşun olsun nur içinde yat." notu ile paylaşım yaptı.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Suruç ilçesinde dün seçim çalışması yapan AK Parti'lilere yapılan silahlı saldırı neticesinde meydana gelen olayda, içlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşinin de yer aldığı 3 kişi yaşamını yitirmiş , 9 kişi ise yaralanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.