Koca, basın mensuplarına, sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara yönelik bilgi verdi.

Sağlık çalışanlarına ilişkin şiddetin önüne geçilmesine yönelik önemli adımların atıldığını ifade eden Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak önlemleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Koca, sağlık çalışanlarının uzun zamandır bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına yönelik çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını belirtti.

'6 BİN 500 KİŞİ DAHA ALACAĞIZ'

Sağlık Bakanlığına bu sene sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını ifade eden Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018'in sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak.' şeklinde konuştu.

Bakan Koca, önümüzdeki yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına yönelik de şu bilgileri verdi:

'Şimdiye kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da gerçekleşecek.

Bu kapsamda, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.