Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "sahte reçete soruşturması" çerçevesinde gözaltı kararı olan 10'u doktor 20 kişiden 18'i yakalandı.

İLAÇLAR, PKK'YA GÖNDERİLİYOR

Pahalı kanser ilaçlarının hasta olmayan şahıslar üstüne yazdırılıp yurt dışına satılarak haksız kazanç sağlandığı, devletin bu yolla zarar ettirildiği ve ilaçların bir bölümünün Habur Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkarılarak PKK'ya gönderildiği ile alakalı Başbakanlık İletişim Merkezi'ne gelen ihbarı değerlendiren Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, şüphelileri yakalamak için başlattığı çalışmaları derinleştirdi.

İLAÇLARI PARA KARŞILIĞI SATIYORLARDI

Bugüne dek yapılan iki ayrı operasyonda yakalanan zanlıların ifadeleri ve yakalanan ilaçların karekod bilgileri üstünden, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenen rapor çerçevesinde, 20 kişinin, hasta olmayan kişiler için aldıkları ilaçları para karşılığında sattıkları belirlendi.

18 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Savcısı İrfan Nuri Akdeniz tarafından yapılan soruşturma çerçevesinde, söz hususu şüpheliler için yakalama kararı çıkarttı. Bunun ardından harekete geçen birimler, sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonla şüphelilerinden 18'ini yakaladı.

SAHTE REÇETE SORUŞTURMASI

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, bugüne dek yaptıkları operasyonlarda, 2 bin kutu ilaç yakalanırken, 36 şüpheliyi de gözaltına almıştı. Zanlılardan 6'sı tutuklanmış, 17'si ise adli kontrol koşulu ile serbest kalmıştı. Diğer şüpheliler ise emniyetten ve savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.