Telefon dolandırıcıları FETÖ’yü kullanarak 8 kişinin toplam 400 bin TL'sini dolandırdı. Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon da FETÖ’yü kullanan dolandırıcıların kurbanı oldu. Bir dönem Ergenekon Davası'nda yargılandıktan sonra beraat eden Hurşit Tolon'u, FETÖ operasyonu bahanesiyle dolandırdılar. Hurşit Tolon'un dolandırıcılara yaklaşık 13 bin dolar kaptırdığı bilgisine ulaşıldı.

DOLANDIRICILAR, 8 KİŞİYİ 400 BİN TL DOLANDIRDI

Sürekli ikazlara rağmen insanlar aynı taktiklerle kandırılmaya devam ediyor. Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, 8 kişiye toplamda 400 bin TL’lik dolandırıcılık vurgunu yaptılar.

TOLON'U FETÖ OPERASYONU BAHANESİYLE TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

TRT Haber’de yer alan habere göre, dolandırılan kişiler arasında eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon’da yer aldı. Dolandırıcılar Hurşit Tolon'u FETÖ operasyonu bahanesiyle ağlarına düşürdü ve dolandırdı.

DOLANDIRICILARA 13 BİN DOLARINI KAPTIRDI

Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit görüşme yaptığını, bankadaki parasının da ABD'deki bir bankaya gönderilmeye çalışıldığını söylediler. Dolandırıcılar, mağduru hem bankada hem de ABD'de operasyon yapılacağına ikna ettiler.

Parmak izi alınması için paraları teslim etmesi söylenen eski Orgeneral Tolon, polis sandığı dolandırıcılarla görüştü. 13 bin doları teslim etti fakat operasyon göremeyince dolandırıldığını fark etti.

DOLANDIRICILARA OPERASYON DÜZENLENDİ

Konuyla alakalı Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri dolandırıcılara operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda biri Suriye uyruklu 2 kişi emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan iki dolandırıcı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.