Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri kapsamında Mersin mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Mersin’e de millet bahçesi müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Biz 16 yıldır bu ülkeyi hizmet siyaseti ile kaldırdık. Mersin'e yaptığımız yatırımı Bay Kemal, Bay Muharrem anlar mı? Önümüzdeki 3 yıl içinde bin kişilik bir yurt daha açıyoruz. Tarsus Üniversitesi'ni açıyoruz, biz yaparız, onlar yıkar, öyle diyorlar. Tevfik Sırrı Gün Stadyumu'nu Millet Bahçesi yapıyoruz, biz yapamayacağımızı vaat etmeyiz’’ dedi.

BAY KEMAL BU SENİN SSK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BENZEMEZ

Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Sağlıkta 13'ü hastane olmak üzere 35 sağlık tesisi yaptırdık. 15 ayda yeni yaptığımız şehir hastanesinden 3,5 milyon kişi hizmet aldı. Bay Kemal bu senin SSK Genel Müdürlüğüne benzemez. Bunların hayatları hep böyle, SSK'ya genel müdür olacaksın hep şikayette bulunacaksın’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnce’nin yıkım açıklamalarına cevap olarak ‘’Ana muhalefetin adayı ve diğer adaylar şehir hastanelerine karşıymış hatta ellerine fırsat geçerlerse kapatacaklarmış. Onlar yıkım ekibi olarak gözlerini okullarımıza, hastanelerimize dikmiş durumdalar. Bir zamanlar 1.ve 2.köprüleri satacağız dediler rahmetli Özal televizyon programında neyi satıyorsunuz dedi? Ben de aynısını diyorum. Meydanlarda açık açık tüm yatırımları durduracaklarını söylüyorlar. Onlara bu fırsatı verecek misiniz?’’ diye konuştu.

BAY MUHARREM YAP-İŞLET-DEVRET NEDİR BİLMİYOR AMA SEÇİMDEN SONRA ÖĞRENECEK

İnce’ni yap-işlet-devret modelini bilmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi'nin temelini attık. TOKİ kanalıyla 3719 konutu bitirdik. Mersin'de yatırım bedeli 8 kat trilyon 315 trilyon lira olan 19 yol projesinin yapımı devam ediyor. Maliyeti 1,5 kat trilyon lirayı aşan Silifke-Mut yolunun yapım çalışması sürüyor. Bay Muharrem yap-işlet-devret nedir bilmiyor ama seçimden sonra öğrenecek’’ diye konuştu.

TERÖRİSTLERLE BERABER YÜRÜYENLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’Siz değil misiniz Ankara'dan İstanbul'a teröristlerle beraber yürüyen. Gelin 24 Haziran'da bunlara sandıktan gereken dersi verin. Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Kimler kimler birlikte bakın, bunlara gereken dersi verin. CHP'nin açıklamalarında terörle mücadele duydunuz mu? FETÖ ile mücadele duydunuz mu? Çünkü beraberler. Kimlerin ağızlarından salyalar akıtarak ülkemizi tehdit ettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? 24 Haziran seçimlerinde sandıklarda öyle bir gayret gösterelim ki işimizi ikinci tura bırakmayalım’’ diyerek çağrıda bulundu.

 KUR SALDIRILARINA CEVAP VERDİ

Ekonominin saldırı aracı olarak kullanmasına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Türkiye yeni bir seçimin arifesinde ve birileri aynı oyunun peşinde, yenilen pehlivan misali bir türlü yenilmeye doymadılar. Sürekli yaptıkları gibi bugün de ekonomiyi silah olarak kullanıp bizi sıkıştırmak istiyorlar. Tek dertleri Türkiye'yi eski günlere döndürmek olan bu adaylar sizce Türkiye'yi kalkındırabilir mi? Biz Türkiye'yi güçlendireceğiz diyoruz onlar ise apolat sökeceğiz diyor. Sen neyin apoletini söküyorsun be haddini bil haddini. Afrin'deki komutanımızın apoletini sökecekmiş. O siyasi parti toplantısı değil, kendine gel kendine. Ama bundan bihaber’’ diye konuştu.

MUHARREM İNCE'YE: HADDİNİ BİL, KENDİNE GEL

İnce’nin apolet açıklamasına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’'Apolet sökeceğiz' diyor. Sen neyin apoletini söküyorsun be? Haddini bil haddini. Haddini bil. Afrin'de o kutlu mücadeleyi sürdüren bir komutanın apoletini sökmek. Suçu Malatya'da bir iftar daveti var ben de davetliyim Sayın Komutan da davetli. Konuşmamda Sayın Komutan da bir yerde o da alkışlıyor. Diyor ki siyasi partilerin toplantılarına katılamaz diyor. O siyasi parti toplantısı değil TESK'in organize ettiği bir toplantı. Kendine gel kendine’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.