FETÖ'nün Yeni Hedefi Genç Nüfus!

FETÖ’nün work and travel programı kapsamı altında insan ve finans kaynağının sürdürüldüğü ortaya çıktı. Özellikle yaz aylarında yurt dışına çıkıp yabancı dil öğrenmeye çalışan gençler FETÖ'nün hedefi oluyor.

13.07.2017-10:54 - (Son Güncelleme: 14.07.2017-18:15)FETÖ'nün Yeni Hedefi Genç Nüfus!

Fetullahçı Terör Örgütü yani FETÖ’ye yönelik olarak tüm hızı ile devam eden operasyonların ardından FETÖ’nün work and travel programı kapsamı altında insan ve finans kaynağı sağlamanın sürdüğü devam ettiği ortaya çıktı.

Özellik ile yaz aylarında genç nüfusun yabancı dil öğrenmenin amacı ile tercih edilen uygulamanın örgütün yurtdışında insan kaynağı sağlamak için kullanıldığı belirtildi. Gelen ihbarların üstüne Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği inceleme başlatmış oldu.

ARKALARINA BAKMADAN KAÇTILAR

 Kişi başı 5 bin euroya varacak olan uygulamada, acentelerin bir kişiden 2 bin euro kazanacak. FETÖ’nün bu yol ile senede en az 10 milyon dolar kazanç sağlamış olduğu bildirildi. İstihbaratın raporuna nazaran, United Towers'ın FETÖ'den kapatılmış olan Gediz ve Zirve Üniversitesi ile yakın iş ortaklığı bulunuyor.

Firmanın ortağı Önder Öztütüncü FETÖ kapsamı altında kapatılmış olan Sunguroğlu Lisesi Mezunlar Derneği'nin başkanlık görevi yapmaktaydı. Armada Grandee'ın ortaklarından Savaş Yüksel ve Mehmet Yüksel'in 2016'da hisse senetleri Ayşenur Yüksel'e devredip yurtdışına kaçmasıyla alakalı iddia edilmekte.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR