Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Memur Ve Emekliye 730 TL Ek Zam Gelecek

Ülke genelinde 3600 ek gösterge bekleyen yüz binlerce memur ve emeklinin bütün dikkati Meclis’te. Mayıs ayının ortasına yetiştirilmesi düşünülen düzenleme, maaşları 642 ila 730 TL, ikramiyeleri ise 21 bin ila 29 bin lira yükselecek.

Memur Ve Emekliye 730 TL Ek Zam Gelecek

Meclis'in açılmasıyla beraber milyonlarca memurun merakla beklediği ek gösterge sıkıntısı da çözülüyor. Ek göstergenin 3600’e çıkması ile memurların emekli aylıkları ve ikramiyeleri de yükselecek. Geçen  günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Meclis çalışmaya başlar başlamaz ilk ele alınacak konulardan biri 3600 ek gösterge olacak' ifadelerni kullanarak, müjdeyi verdi. Yeni düzenlemenin Mayıs ayının ortasına kadar gerçekleşmesi planlanıyor.

KİMLERİ KAPSAYACAK?

Dört meslek grubundaki; polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşirelerin ek göstergeleri artacak. Buna göre de 1.2 milyon öğretmen, 280 bin polis, 115 bin hemşire ve 125 bin din görevlisi olmak üzere; 1.6 milyon memur, düzenlemeden faydalanabilecek.

MAAŞLARA NASIL YANSIR?

Ek gösterge memurların çalışırken aldıkları maaşları yükselecek. Fakat, ek göstergenin esas faydası emekli ikramiyesi ve emekli aylığında kendini gösteriyor. Ek göstergenin 3600’e yükselmesi ile, 25 sene hizmeti olan bu kapsamdaki memurların emekli aylığı 642 TL ile 730 TL arasında yükselecek. Emekli aylığındaki yükselmenin, daha önce emekli olanlar ve bundan sonra emekli olacak kişiler faydalanabilecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR