Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

ASELSAN Ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İş Birliği

ASELSAN’ın sağlık teknolojileri alanındaki hedefleri ile uygun olacak şekilde, ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Biocube arasında iş birliği protokolü imzalandı.

ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İş Birliği

İş birliği çerçevesinde ASELSAN, sağlık teknolojileri alanında ihtiyaçları ve taleplerini İAÜ BioCube iletecek, İAÜ BioCube'de fikirlerin geliştirilmesi, olgunlaştırılması ve hayata geçirilmesi aşamalarında ASELSAN'a akademik destekte bulunacak.

TIBBİ CİHAZLARDAKİ KATMA DEĞER ARTACAK

ASELSAN, savunma sanayinde elde edilen mühendislik birikimini ve teknolojik altyapısını, sağlık alanında Türkiye'nin hizmetine sunmayı ve yüksek teknolojili tıbbi cihazlar da dahil olmak üzere ülkenin tıbbi cihazlardaki katma değerini arttırmayı amaçlıyor.

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER KAZANDIRILACAK

İAÜ, Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi aracılığıyla sağlıkta yerli ve milli ürünlerin Türkiye'ye kazandırılması hedefleniyor. Bu sebeple, üniversite nisan ayında Biocube İstanbul Sağlık İnovasyonu ve Girişimcilik Merkezini kurdu. Böylece sağlık teknolojileri alanında tarafların bilgi, deneyim ve uzmanlıklarından yararlanılması ve birlikte çalışmaların yürütülmesi planlanıyor.

AKADEMİK DESTEKTE BULUNACAK

ASELSAN, sağlık teknolojileri alanında ihtiyaçları ve taleplerini İAÜ BioCube iletecek, İAÜ BioCube ulusal ve uluslararası proje, inovasyon ve iş fikirleri çağrılarını toplayarak, fikirlerin geliştirilmesi, olgunlaştırılması ve hayata geçirilmesi aşamalarında ASELSAN'a akademik destekte bulunacak.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR