2 Sınav Daha Ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "25 Nisan'da yapılacak İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı 6 Haziran'a erteledik."açıklamasını yaptı.

2 Sınav Daha Ertelendi

Bursluluk Sınavları Ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "25 Nisan'da yapılacak İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı 6 Haziran'a erteledik."dedi. Bakan Selçuk, öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren 25 Nisan'daki Adaylık Kaldırma Sınavı'nın da ertelendiğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan'da düzenlenmesi planlanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 6 Haziran'a ertelerken, öğretmen adaylarına yönelik düzenlenen Adaylık Kaldırma Sınavı'nı da 5 Temmuz'a kadar askıya aldığını duyurdu.

Bakan Ziya Selçuk, nisan ayında yapılması öngörülen söz konusu sınavların iptal edilmesi üzerine sınav takvimini güncelledi.

Bakan Selçuk, "25 Nisan'da yurt içi ve yurt dışında uygulanacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) 6 Haziran 2020'ye erteledik. Öğretmen adaylarımızın gireceği ve 25 Nisan'da yapacağımız Adaylık Kaldırma Sınavını da 5 Temmuz 2020'ye erteledik" açıklamasını yaptı.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR