Pakistan Lideri İmran Han'ı Taşıyan Uçak Acil İniş Yaptı

ABD ve Pakistan medyasına yansıyan bilgilere göre; Pakistan Başbakanı İmran Han'ı taşıyan uçağın yaşanan teknik bir arıza sebebiyle ABD'nin New York şehrine acil iniş yaptığı bildirildi.

Pakistan Başbakanı İmran Han'ı Taşıyan Uçak Acil İniş Yaptı

Geçen hafta gerçekleştirilen 74'üncü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD'de bulunan ve aralarında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu birçok isimle kritik görüşmeler yapan Pakistan Başbakanı İmran Han programının bitmesinin ardından ülkesine dönmek için yola çıktı. İmran Han'ın taşıyan uçağın geçtiğimiz dakikalarda ABD'nin New York kentine acil iniş yaptığı öğrenildi.

ACİL İNİŞ YAPTI

74'üncü Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısının ardından ABD'den ayrılmak için havalanan ve Pakistan Başbakanı İmrah Han'ın da olduğu Pakistan delegesini taşıyan uçak teknik bir arıza sebebiyle ABD'nin New York kentine acil iniş gerçekleştirdi.

SEBEP TEKNİK ARIZA

Pakistan merkezli Geo TV'nin haberine göre Başbakan İmran Han'ı taşıyan uçak Kanada'nın Toronto kenti yakınlarında teknik bir arıza yaptı. Teknik arıza sebebiyle uçak New York kentine 700 km'lik uçuş gerçekleştirdi. Pakistan heyetinin geceyi New York kentinde geçireceği ve uçaktaki arızanın giderilmesinin ardından Pakistan'a geri döneceği bildirildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR