Korona Virüs 5 Ülkeye Daha Sıçradı

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan korona virüs salgını farklı ülkelerde görülmeye devam ediyor. Norveç, Kuzey Makedonya ve Gürcistan'ın ardından; Cezayir, Danimarka, Estonya, Pakistan ve Romanya'da da korona virüs salgını görüldü.

Korona Virüs 5 Ülkeye Daha Sıçradı

2019'un Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde görüşen ve hızla yayılmaya başlayan korona virüs dünyayı tedirgin ederken, farklı ülkelerde görülmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre virüs, Estonya, Danimarka, Cezayir, Pakistan ve Romanya'da da görüldü. Bu ülkelerde ilk korona virüs vakaları doğrulanırken, bu 5 ülke ile birlikte virüsün yayıldığı ülke sayısı 46 oldu. Ayrıca, Çin özel idari bölgesi olan Hong Kong ve Makao’da da virüs vakaları görülmüştü.

Çin dışında en çok virüs vakaları Güney Kore’de görülürken, Avrupa’da ise bu ülke İtalya. Güney Kore’de 13 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti ve 1595 kişi de hasta. İtalya’da ise 12 kişi hayatını kaybederken 453 kişinin de hasta olduğu belirtildi.

Rusya, Güney Kore’ye ve Güney Kore’den olan uçuşları virüsün yayılmasına önlem olarak kısıtladı ve Rusya Dışişleri Bakanlığı da vatandaşlara Güney Kore ve İtalya’ya seyahat etmekten kaçınmaları konusunda uyarıda bulundu.

Öte yandan, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 2 bin 801’e, virüs bulaşmış hasta sayısı ise 82 bin 164’e yükselirken; Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun yaptığı açıklamada, ülkedeki virüs ölüm oranının şu anda yüzde 3.40 olduğu aktarıldı. Öte yandan uzmanlar virüsün büyüme hızı oranında bir düşüş olduğunu belirtti.

Çin'in dışında daha önce virüs tespit edilen ülkeler şu şekilde:

İtalya, Japonya, İran, Singapur, ABD, Tayland, Bahreyn, Tayvan, Almanya, Kuveyt, Avustralya, Malezya, Fransa, Vietnam, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Kanada, Irak, Umman, Filipinler, Hırvatistan, Hindistan, İsrail, Lübnan, Finlandiya, İsveç, Rusya, Avusturya, Afganistan, Nepal, Kamboçya, Belçika, Kuzey Makedonya, İsviçre, Brezilya, Mısır, Yunanistan, Sri Lanka, Pakistan, Romanya, Cezayir, Danimarka, Estonya, Norveç, Gürcistan.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR